Vidzemniekiem lieliskas sekmes Latvijas 40. Atklātajā olimpiādē!

Post date: Nov 17, 2015 10:13:50 AM

14.novembrī jaunajās LU ĢZZF telpās norisinājās tradicionālā E.Birznieka JĢS Atklātā olimpiāde. Šogad kārtas numurs jau XL! Starp 130 dalībniekiem ierindā arī virkne vidzemnieku, starp kuriem vairāki noteikti bija uzskatāmi par favorītiem. Pērnās sezonas līderis Miķelis Dāvids Rikveilis šajā olimpiādē jau žūrijas rindās.

6.-9.klašu grupā pārsteigumi nenotika un pārliecinošu uzvaru izcīnīja galvenais favorīts no Ziemeļvalstu ģimnāzijas - Rūdolfs Golubovs. Toties cīņa par otro vietu bija neprognozējama, gala rezultātā to iegūstot Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolniekam Emīlam Krastam. Uzreiz aiz labāko trijnieka Aivars Makstenieks (VPĢ) un Kristiāns Potašovs (CVĢ).

10.klašu grupā labāko trio bija vislīdzīgākie rezultāti, tomēr par Latvijas čempionu kļuva Madonas Valsts ģimnāzists Krišjānis Kucins. Arī šajā klašu grupā uzreiz aiz godalgotajām vietām vidzemnieki - Pēteris Štāls un Emīls Ralfs Zagorskis (abi VVĢ).

11.klašu grupā vidzemnieki cīņā par diplomiem nepiedalījās, tikmēr vecāko klašu grupā reģionam dubultuzvara - par Latvijas čempionu kļuva Māris Bazulis (MVĢ), bet otro vietu ieņēma Mikus Dāvis Liepiņš (VPĢ). Piektā vieta Kārlim Krastiņam no VVĢ.

Kopumā skatot vidzemnieku veikumu, redzam, ka iegūtas 2 pirmās vietas, 2 otrās, 2 ceturtās un 3 piektās! Starp 10 labākajiem absolūtajiem rezultātiem 4. Savā dzimšanas dienā par 40.olimpiādes absolūto uzvarētāju kļuva jēkabpilietis Rihards Borskis.