Jaunumi

Bioģegrāfija jeb dzīvā daba no ģeogrāfa skatu punkta!

Ar nodarbību 4.decembrī Jauno ģeogrāfu skolas noslēgs 2021.gada nodarbību programmu, iezīmējot pārtraukumu arī 2021./22. mācību gada ietvaros. VJĢS ieskaitē nākamā tikšanās reize būs 4.februārī (Zinātnisko darbu konference ir pēc brīvas izvēles un ies Rīgas E.Birznieka JĢS ieskaitē).

Bioģeogrāfija ir hibrīdtēma, kas sevī ietver izpratni par dzīvās dabas daudzveidību, apmēriem un citiem rādītājiem ģeogrāfiskā griezumā - atrašanās vietām, izvēlēto dzīvotņu iemesliem, klimata pārmaiņu radītām problēmām un spēju līdzāspastāvēt ar cilvēku.

Nodarbību atbalsta: Valmieras pilsēta, Jāņa sēta, Latvijas Valsts meži

Tiem, kas šosezon vēl nav JĢS piedalījušies, nepieciešams reģistrēties mājas lapā jgs.lv, iegūstot dalībnieka numuru! Telefona numurus norādīt nav nepieciešams!!!


Provizoriskā darba kārtība:

~11:00-11:15 Video instruktāža: https://www.youtube.com/channel/UC8qz14ndOy4grCBSARmZSGg/live

Uzdevumu laiki var mainīties, jāklausās vadītāju tiešraidē, kas dos startu un finišu katram:

~11:15-11:40 1.uzdevums: https://forms.gle/i31of72bpxhHzv4s8

~11:50-12:05 2.uzdevums: https://forms.gle/VgC8XbCZMRLd6t3G8

~12:15-12:30 3.uzdevums: https://forms.gle/BtLDw8jNXCVrYEMd8

~12:40-13:00 4.uzdevums: https://forms.gle/eifZ4aVa2KC6mT416

~13:20-13:50 5.uzdevums: https://forms.gle/Py6QnnPjcy5ZNKrQ7

~14:05-14:20 6.uzdevums: https://forms.gle/UfDXMYvgo89Ce4G47

~14:30-14:45 7.uzdevums: https://forms.gle/NseFEW4TdqG84HoH8

~15:00 Provizorisko rezultātu paziņošana: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTQN-8-bXwH1aqkCwdF3ZrKYFMPGJs01pXPw2x4TSm-oM3uOICkR4Fyq6hnEM5T1o4k-WxIjmaumzLQ/pubhtml

Uz tikšanos sestdien!

VJGS 2021./2022.m.g. kalendārs:


9.oktobris - Latvijas ģeogrāfija

13.novembris - Vidzemes Atklātā olimpiāde

4.decembris - Bioģeogrāfija

14.janvāris - E.Birznieka JĢS zinātnisko darbu konference

4.februāris - ikmēneša nodarbība

8.februāris - novadu ģeogrāfijas olimpiāde vsk.

5.marts - Ģeoloģija

12./13.aprīlis - Valsts ģeogrāfijas olimpiāde

Par Vidzemes čempionu kļūst Herberts Vilhelms Fimbauers!

Vidzemes Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde 13.novembrī pulcēja plašu tiešsaistes dalībnieku skaitu, galu galā labākie tika pie Vidzemes čempionu tituliem! Žūrija dalībniekus nežēloja - uzdevumu bija daudz, tie bija plašu tēmu loku skaroši, punkti daudziem krājās lēnām.

6./7.klašu grupā atkal uzvarēja vienīgais 6-klasnieks - Ginters Bērziņš (Madonas Pilsētas vidusskola). Jaunais Vidzemes čempions iekrāja ļoti solīdu punktu summu, ko nepārspēja ne 7-klasnieki, ne arī jebkurš cits MPV skolēns! Ritvars Sniķers (Valmieras Valsts ģimnāzija) uzrādīja otro labāko rezultātu, bet pie trešās vietas diploma tiks Jēkabs Zuters (Ropažu vidusskola).

8./9.klašu grupā lieliska olimpiāde izvērtās Kristianam Deivam Grīviņam (Valmieras Valsts ģimnāzija), kurš kļuvis par jauno Vidzemes čempionu. Otrās vietas diploms ceļos pie pirmās nodarbības uzvarētājas Jasmīnas Pakalnes (Smiltenes vidusskola), bet trešo labāko rezultātu, kas izrādījās vislabākais starp 8.klašu skolēniem, sasniedza Vineta Arta Ķirse (Valmieras Valsts ģimnāzija).

Vidusskolas grupā Fimbaueru klana jaunākais pārstāvis sasniedza to, ko pirms viņa brāļi un māsa nebija paveikuši - kļuva par Vidzemes absolūto čempionu! 10.klases skolniekam tagad priekšā cits izaicinājums - vecākā brāļa iespētā uzvara Valsts ģeogrāfijas olimpiādē un dalība pasaules olimpiādē iGeo, ko arī Herbertam novēlam!

Artūrs Strakšs (Siguldas Valsts ģimnāzija) ieguvis otro vietu, bet pērnās sezonas čempionei Ancei Strakšai (Alūksnes Valsts ģimnāzija) šogad trešā vieta (viņa bija labākā no 12.klases skolēniem). Roberts Bleikšs sasniedza 4. labāko punktu summu, kas bija labākā starp 11.klases dalībniekiem.

Absolūtajā kopvērtējumā Herberts ar uzvaru panāca līderi Artūru Strakšu, bet skolu kausā vadībā izvirzījusies Valmieras Valsts ģimnāzija, kurai seko kausa turētāji no Cēsu Valsts ģimnāzijas.

Vēl 2021.gadā atlikusi bioģeogrāfijas nodarbība!

Mūs atbalsta

Klāt Atklātā olimpiāde!

Pandēmijas laikā jau otro reizi Vidzemes Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde norisināsies attālinātajā formātā, kopā ar pārējām Latvijas JĢS. Pārceltā darba diena būs īpaši darbīga, jo jānoskaidro Vidzemes čempioni! Piedalīties drīkst ikviens Vidzemes skolas skolēns no 1. līdz 12.klasei (jaunākos apvienosim klašu grupā līdz 7.klasei).

Olimpiāde notiks 13.novembrī, tiešraides sākums 11:00.

Uzdevumu laiki var mainīties, jāklausās vadītāju tiešraidē, kas dos startu un finišu katram:

Tiešraide meklējama te: https://www.youtube.com/channel/UC8qz14ndOy4grCBSARmZSGg/live

~11:15-11:30 1.uzdevums: https://forms.gle/XQJTGFRNrXQhMYEU6

~11:40-11:55 2.uzdevums: https://forms.gle/qs7B1vyPG43k7fPX8

~12:05-12:20 3.uzdevums: https://forms.gle/pa7EFW2UN1oZya4e9

~12:30-12:45 4.uzdevums: https://forms.gle/39EWAwoKoN2YXW2Q6

~12:55-13:10 5.uzdevums: https://forms.gle/tnr8Ueb64F1XkRUu8

~13:20-13:35 6.uzdevums: https://forms.gle/PGs7P1AbBQpxwNAz7

~13:45-14:00 7.uzdevums: https://forms.gle/NCt8RWv6oeAm3kQf7

~14:10-14:25 8.uzdevums: https://forms.gle/3xmVjMWdRRC1NBcq5

~14:35 Provizorisko rezultātu paziņošana

Dalībniekiem, kas jau piedalījušies kādā mūsu attālinātajā nodarbībā, īpaša reģistrācija nav nepieciešama. Dalībniekiem, kas pirmo reizi piedalīsies JĢS, lūgums reģistrēties, iegūstot numuru - jgs.lv

Jautājumu un neskaidrību gadījumā vērsties pie Gata Kampernova - g.kampernovs@gmail.com vai Facebook https://www.facebook.com/gatis.kampernovs/

Uz tikšanos

Jasmīna Pakalne un Artūrs Supe dala pirmās nodarbības uzvarētāja godu!

Ar nodarbību par Latvijas ģeogrāfiju iesākusies JĢS 2021./22. m.g. sezona, kurā visi Latvijas jaunie ģeogrāfi tiešsaistē mēro spēkus vienlaicīgi. Nodarbības beigās katra JĢS nosaka sava reģiona labākos.

VJĢS ieskaitē skaitam visus vidzemniekus, izņemot rīdziniekus un pierīdzniekus Daugavas kreisajā krastā, tādēļ šobrīd izveidojusies vēl nebijusi situācija VJĢS ceļojošā skolu kausa kopvērtējumā - līderos izvirzījusies Ikšķiles vidusskolas komanda!

Individuāli VJĢS ieskaitē 6.-7.klašu grupā šoreiz vien 5 dalībnieki, tomēr labākie sasniedza cienījamas punktu summas! Pirmo vietu izcīnīja Ginters Bērziņš (Madonas Pilsētas vidusskola), otro - Pauls Grabovskis (Smiltenes vidusskola), bet trešo vietu - Kristaps Rekmanis (Ikšķiles vidusskola).

8.-9.klašu grupā panākums Eiropas ģeogrāfijas olimpiādes medaļniecei Jasmīnai Pakalnei (Smiltenes vidusskola), kas apsteidza Artu Supi (Cēsu Valsts ģimnāzija) un Mārci Vanagu (Ikšķiles vidusskola).

Vidusskolas klašu grupā Supēm pirmās vietas diplomu nodrošināja Artūrs (Cēsu Valsts ģimnāzija), kamēr cīņā par otro vietu veseli 9 dalībnieki satilpa 4 punktu robežās! Šādā sīvā konkurencē Mārtiņš Dvēselītis (Madonas Pilsētas vidusskola) un Artūrs Strakšs (Siguldas Valsts ģimnāzija) dalīja otro vietu.

Nodarbības absolūtā uzvarētāja titulu Vidzemē šoreiz saņēma uzreiz divi dalībnieki - gan Jasmīnai Pakalnei, gan Artūram Supem izdevās uzrādīt identisku punktu summu! Savukārt, sešus punktus vairāk ieguva šīs nodarbības absolūtais uzvarētājs valsts mērogā - Mārtiņš Prokuratovs (RTU Inženierzinātņu vidusskola).

Nākamā nodarbība - Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde! Uz tikšanos!

9.oktobrī uzsāksim jauno sezonu!

Ar nodarbību par Latvijas ģeogrāfiju uzsāksim 2021./22. mācību gadu. VJĢS žūrija lūdz dalībniekus nodarbībās piedalīties godīgi un pēc labākās sirdsapziņas, jo tieši tā žūrija veic savu ikdienas darbu, lai šīs nodarbības nodrošinātu!

Līdz olimpiādes sākumam jums šeit jāatrod/jāiegūst savs NUMURS: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Gad5gbn51J61OQ0UHvrYtsCfCY0jYD1seOakDP0BLZY/edit?fbclid=IwAR3AmestqLhLnY4GyNpZ89wfvv5Uyxb2QfclhY4Wd8zyas0tJojNsEpVcmY#gid=356004485 .... Ja sevi tabulā neatradi, tad norullē tabulu līdz pirmajam brīvajam numuram un pieraksti tur savu Vārdu Uzvārdu (tieši šādā secībā), skolu, klasi, (savu reģionālo JĢS, ja tādā startē), izvēlieties "PIEDALĪŠOS". Ja pamanīji savā vārdā, skolā, klasē kļūdu - pieraksti izlaboto variantu blakus ailītēs (pa labi).

Šis dalībnieka numurs būs jāieraksta katra uzdevuma 2.ailītē - vienmēr raksti to precīzi bez atstarpēm un citiem simboliem!

Katra uzdevuma 1.ailītē būs jāieraksta arī, vēlams, funkcionējoša e-pasta adrese. Pēc katra uzdevuma izlabošanas uz to nosūtīsim ziņu ar Tavu rezultātu un pareizajām/nepareizajām atbildēm, Bet, ja pamanīta kļūda pašā uzdevumā, nekavējoties jāsūta atbildi uz to pašu e-pastu - izlabosim. Ja e-pasta nav, tad ailītē varēsiet ierakstīt arī izdomātu adresi.

Rezultāti būs apskatāmi mājaslapās: www.jgs.lv, vidzeme.jgs.lv, latgale.jgs.lv

Meklējiet informāciju mājaslapā: www.jgs.lv

2021./2022. mācību gads Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolā norisināsies attālināti


Pēc garām apspriedēm ar ģeologiem un meteorologiem, VJĢS žūrija pieņēmusi lēmumu jauno mācību gadu aizvadīt tāpat kā iepriekšējo - tiešsaistē. Ļoti labprāt žūrija tiktos ar dalībniekiem klātienē, tomēr esošie apstākļi šādu iespēju nepieļauj nedz šobrīd, nedz arī pārskatāmā nākotnē. Jaunajā sezonā visas 4 jauno ģeogrāfu skolas norisināsies vienlaikus, esot vieniem un tiem pašiem uzdevumiem. Žūrija ieplānojusi 3 nodarbības līdz jaunajam gadam, kā arī 3 pēc tā.

VJĢS kopā ar pārējām JĢS jauno mācību gadu uzsāks ar Latvijas izzināšanu!


9.oktobrī tiešsaistē norisināsies pirmā šī mācību gada VJĢS nodarbība, kura vienlaikus paredzēta arī pārējās Latvijas JĢS. Par pirmās nodarbības tēmu izvēlēta vienīgā valsts, kuru pēdējā pusotra gada laikā varēja iepazīt nepārtraukti - Latvija. Kā ierasts, žūrijas domu lidojums jautājumu radīšanā var sniegties arī ārpus klasiskās ģeogrāfijas robežām, tādēļ arī piedalīties aicināsim ne vien rūdītus ģeofīlus, bet arī entuziastus, erudītus un vienkārši labus cilvēkus no 6. līdz 12.klasei!

Nodarbības sākums paredzēts 11:00, nodarbība norisināsies 3h.

Nodarbības tiešsaistes adreses tiks izziņotas īsi pirms nodarbības sākuma!

Nodarbībai būs nepieciešams reģistrēties vienīgi līdz šim ne reizi JĢS nestartējušiem dalībniekiem! Reģistrācija tiks atvērta vairākas dienas pirms nodarbības.