Kārlis Bošs - Gulbene arī turpmāk būs spēcīgs konkurents!

Post date: Mar 12, 2017 2:5:55 PM

Februārī notikušajos Vidzemes komandu mačos Gulbenes novada Valsts ģimnāzistu uzvara tomēr uzskatāma par pārsteigumu. Lai gan komandas kapteinis Kārlis Bošs pēdējās sezonās jau sevi pieteicis kā vienu no reģiona labākajiem ģeogrāfiem, tomēr labākās komandas godu allaž ieguvušas Valmieras un Madonas skolu komandas, kuras arī šogad bija labākajos sastāvos. Sīvā cīņā gulbenieši pārtrauca šo līderpilsētu hegemoniju, iegūstot pirmo vietu 11.februāra sacensībās. Uz interviju aicinājām GNVĢ komandas kapteini un vienu no šīs sezonas līderiem - maestro Kārli Bošu.Jānis G.: Pirms komandu mačiem netikāt uzskatīti par galvenajiem favorītiem, tomēr tajos uzvarējāt. Kā jums tas izdevās?

Kārlis Bošs: Kopīgi strādājām, likām visus variantus kopā, protams, nācās arī bieži riskēt, jo laiks bija ierobežots. Darbos, kur bija jāpaveic vairāki uzdevumi reizē, sadalījām uzdevumus pēc tā, kurš vislabāk zina to tēmu, vai arī, ik pēc laiciņa mainījāmies ar uzdevumu lapām, lai palīdzētu komandas biedriem. Šaubīgās izvēlēs bieži vien noturējām mini-balsošanu, ja nevarējām izvēlēties, kuru atbildi rakstīt.

Tevi esam jau iepazinuši kā vienu no līderiem VJĢS, bet cik liels ir tavas komandas biedru nopelns?

Mani komandas biedri pārzināja tās tēmas, kuras es pārāk labi nepārzinu. Lai gan bieži uzņēmos ātros lēmumus, nevarētu atbildēt uz daudziem jautājumiem, ja būtu bijis viens vai ar citiem komandas biedriem.

Vai šī GNVĢ uzvara bija vairāk veiksmes stāsts vai arī varam nākošos gados komandu mačos ar jums rēķināties kā ar favorītiem uz panākumu?

Cerams, ka otrais variants, bet nekad neko nevar zināt. Šogad uzvarējām mēs, varbūt kāda cita komanda sagādās pārsteigumu nākamgad. Teorētiski komandas sastāvs zaudē tikai 1 cilvēku. Bet, zinot manas skolas skolēnus, var atrast labu aizvietojumu. Es domāju, ka mūsu uzvara bija gan veiksmes stāsts, gan arī kopīga darba labs rezultāts, jo šogad spējam labi sadarboties, labāk, nekā citus gadus, kas ir ļoti svarīgi komandu mačos, jo laiks ir ierobežots, bet darba – daudz. Es nezinu vai būsim favorīti nākamgad, bet spēcīgi konkurenti gan būsim.

Pats šosezon esi bieži augšgalā individuālo nodarbību absolūtajos vērtējumos. Kas pietrūkst, lai tajos uzvarētu regulāri?

Iespējams, jāgatavojas vēl vairāk, jo pašlaik tikai nedaudz gatavojos nākamajām tēmām. Piemēram, nākamās nodarbības tēma ir Viduslaiku ģeogrāfija, tādēļ šai tēma jāsagatavojas cītīgi - jāpalasa vēstures notikumi, jāapskatās tā laika valstu karogi, ģerboņi, jo es nezinu, ko var paprasīt par šo tēmu. Mēdzu arī piemirst kaut ko, vai arī pārsvītrot pareizo atbildi un uzrakstīt jaunu, nepareizu atbildi. Par šo faktu man bieži atgādina skolotāji, jo mēdzu tā izdarīt arī kontroldarbos. Protams, konkurence arī ir spēcīga, tādēļ nav viegli izcīnīt 1. vietu.

Kas ir tavas stiprās un vājās vietas?

Es uzskatu, ka manas stiprās puses ir politiskā ģeogrāfija un vēsture, jo šīs abas tēmas mani interesē, tādēļ par tām esmu apskatījis vairāk informatīvos materiālus, tāpēc zinu vairāk nekā par citām tēmām. Domāju, ka mana vājākā puse ir fiziskā ģeogrāfija un ģeoloģija, jo šīs tēmas, lai arī mēdz ieinteresēt, ir sarežģītas un kopumā mani neuzrunā, jo mani īpaši neinteresē ieži un reljefa uzbūve, tā rašanās. Bet tādēļ pie šīm lietām ir jāpiestrādā vairāk, lai šīs vājas puses nav vairs.

Esi uzaicināts Latvijas izlasē dalībai šīs vasaras Baltijas olimpiādē. Vai esi pasapņojis arī par vietu izlasē pasaules olimpiādē?

Sapņojis par to esmu. Gribētu tikt uz pasaules olimpiādi, bet tad būtu jāiegulda daudz darba, lai varētu doties uz olimpiādi, jo tas ir diezgan augsts līmenis.