Sezonu ar uzvaru atklāj Laura Sika!

Post date: Oct 10, 2011 10:19:53 AM

2011./12. gada VJĢS sezona ir sākusies! Tās aklāšana notika Valmieras Valsts ģimnāzijas telpās 8. oktobrī. Sezonas ievadtēma - Baltijas valstis, jebšu pašu zeme un vēl tuvākās ārzemes. Dalībniekus gaidīja uzdevumi par plašām tēmām, kuros bija jāpierāda savas vispusīgās zināšanas. 6.-9.klašu grupā sezonu ar panākumu atklāja Laine Lupkina (DACVĢ), kura grupas līderes statusu nodarbībā spēja saglabāt no pirmās līdz pēdējai kārtai! Otro vietu izcīnīja Krista Samcova (VVĢ), bet pilnīgu meiteņu dominanci noslēdza Ieva Laganovska (SCV). 10. klašu grupā pārsteigumi izpalika un gana pārliecinošu uzvaru svinēja Silvestrs Tīrons (V5V), kas lielāko pārsvaru nodrošināja uzdevumā par Baltijas karti. Sīvā cīņā otro vietu izcīnīja Laura Akmentiņa (SĢ), bet trešo - Kārlis Eniks (G2V). 11. klašu grupā ļoti negaidīti bez diplomiem palika vairāki pērnās sezonas līderi. Uzvarētājs Mārcis Šķēls (MVĢ), šķiet, pats negaidīja, ka sīvajā sacensībā izdosies izcīnīt pirmo vietu. Otro vietu ieguva Ilze Ozola (SĢ), kas sacensības lieliski sāka, tomēr pēdējo uzdevumu laikā savas pozīcijas nenoturēja. Trešā vieta Līgai Pērkonei (VVĢ). Arī 12.klašu grupā rezultāti bija negaidīti, pērnās sezonas līderiem atdodot savas pozīcijas. Rezultātā par uzvarētāju kļuva pieredzējusī VJĢS dalībniece Laura Sika (MVĢ). Otro vietu ieguva Mārtiņš Zelčs (VVĢ), bet labāko trijnieku noslēdza Paula Gāgane (GNVĢ). Par kārtas absolūto uzvarētāju 69 dalībnieku konkurencē kļuva Laura Sika, kura stabili aizvadīja 5 no 6 uzdevumiem.

Nākošā tikšanās reize - 5.novembris. Vidzemes Atklātajā olimpiādē noskaidrosim Vidzemes čempionus - tos, kuri martā dosies uz valsts olimpiādi. Vai pērnās sezonas līderiem izdosies reabilitēties jeb šajā sezonā apbalvošanas ceremonijās būs redzamas jaunas sejas? Intrigas pietiek!