Armands Sebris - topošā ķīmiķa atmiņas par VJĢS!

Post date: Feb 04, 2015 1:9:33 PM

Tava pirmā sezona bija 11.klasē, kad izcīnīji 5 uzvaras. Vai biji pārsteigts par to?

Es arī iepriekš, pamatskolā un vidusskolā, biju startējis ļoti daudzu priekšmetu olimpiādēs ar labiem panākumiem. Tas, ka uzdevumos galvenokārt pārbaudīja zināšanas ļoti dažādās jomās (tas ir, ne tikai ģeogrāfijā, bet vēsturē, biloģijā un ļoti bieži vienkārši loģiskajā domāšanā) palīdzēja man sasniegt labus rezultātus.

Pārstāvēji Latviju pasaules ģeogrāfijas olimpiādē Vācijā. Kad saprati, ka esi spējīgs iekļūt Latvijas izlasē? Un kādas atmiņas palikušas no Ķelnes?

To, ka ir iespēja nokļūt pasaules olimpiādē, sapratu, kad redzēju valsts olimpiādes rezultātus. Angļu valodu pārvaldu labi un atlases pārbaudījumā likās gāja labi. Ķelni atceros kā ekskursiju, kurā ik pa laikam bija jāveic daži uzdevumi. Izdevās pietiekami labi, lai iegūtu bronzas medaļu. Īpaši atmiņā palika, mūsu brauciens ar vilcienu un kā mēs piecēlāmies un aizgājām no apbalvošanas. :)

Tavam brālim Ritvaram, kas šobrīd mācās 10.klasē, vienreiz jau ir izdevies iekļūt labāko trijniekā. Vai viņš tev lūdz padomus vai tomēr "cīnās" pa savam?

Mans brālis arī iesaistījās VJĢS pateicoties ģeogrāfijas skolotājas iniciatīvai. VJĢS nodarbības ir īpašas - tām nevar sagatavoties; vai nu tu pārzini labi tēmu, zini kaut ko vai nezini neko. Mēs dažkārt kopīgi pārskatām lietas, kuras varētu būt jautājumos, bet uzdevumos skatītās lietas parādā reti.

Ar ko tu pašlaik nodarbojies?

Šajā brīdī studēju RTU programmā "Ķīmijas tehnoloģija" 3. kursā. Ar savu studiju izvēli esmu apmierināts, vēlos nākotnē strādāt jomā, kas saistīta ar ķīmiju.

Ko tu novēli jaunajiem ģeogrāfiem, lai viņi sasniegtu savus izvirzītos mērķus VJĢS?

Lai gūtu panākumus VJĢS, vajag ne tikai mācīties ģeogrāifiju (kaut gan to arī vajag), bet iegūt plašu redzesloku par visu, kas noteik pasaulē - sekot līdzi jaunākajiem notikumiem utt.

Novēlu nākamajiem ģeogrāfiem pārvest vēl zelta medaļas no pasaules olimpiādēm!

Tev bija ļoti spēcīga klašu grupa (Laura Sika un VPĢ puiši), kuras dalībnieki absolūtajā kopvērtējumā aizņēma 4 pirmās ailītes. Stipri pretinieki ir pluss vai mīnuss?

Tas protams ir labi, ir sacensības gars, kad uzzini, ka rezultāti ir ļoti tuvi. No otras puses tas neizvērsās pārāk nopietnā sacensībā un viss notika labā noskaņā, iespējams, uzdevumu pilnīgi nejaušā rakstura dēļ.

Armands Sebris kā Lizuma vidusskolas pārstāvis VJĢS startēja 2 sezonas, mācoties 11.un 12.klasēs. 14 dalības reizēs izcīnījis 6 uzvaras (2 absolūtās), abas sezonas noslēdzot absolūtā kopvērtējuma otrajā ailītē. Lielisks sniegums, ņemot vērā vēlo debiju! Turklāt, Armandam izdevās sasniegt pasaules olimpiādi, kas ir katra Vidzemes ģeogrāfa mērķis! Aicinājām Armandu uz sarunu!

Gatis: VJĢS jaunākie dalībnieki tevi jau vairs starp dalībniekiem nav redzējuši, bet vidusskolēni droši vien atceras, ka līdz 2012.gadam startēji VJĢS. Pastāsti par savu dalības laiku VJĢS!

Armands: Dalību VJĢS uzsāku jau pēc sezonas sākuma izbraukuma nodarbībā Gulbenē. (Es pats biju no tolaik vēl Gulbenes rajona.) To darīt man ieteica ģeogrāfijas skolotāja Inese Dambe - sak, lai pamēģinu, varbūt iepatiksies. Un tā arī sanāca. Jau tajā pašā nodarbībā ieguvu trešo vietu, un, ja labi iet un patīk, kāpēc neturpināt? Man arī patika formāts - uzdevumi bija trīs veidi - par ģeogrāfiju, nosacīti par ģeogrāfiju un galīgi ne par ģeogrāfiju. Ar laiku es sāku domāt, ka viss ir ģeogrāfija, ja tikai labi grib.