VJĢS trīs medaļas valstī!

Post date: Mar 23, 2013 6:1:50 PM

22.martā, dienā, kad Arktikas aukstās gaisa masas viesojās Rīgā, arī Latvijas spēcīgākie ģeogrāfi galvaspilsētā tikās savā starpā, lai sadalītu Latvijas ģeogrāfijas olimpiādes medaļas. Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad VJĢS bija kupli pārstāvēta, turklāt tās dalībniekus pamatoti varēja skaitīt pie galvenajiem favorītiem. Pērn trīskāršu uzvaru atnesa Roberts Georgs Fimbauers, Jānis Zirnis un Armands Sebris. Armands uzrādīja valsts labāko rezultātu novadu olimpiādē, šogad līdzīgs panākums Miķelim Dāvidam Rikveilim, kura iespētie 105 punkti novadu olimpiādē izrādījās visaugstvērtīgākais rezultāts!

Kopumā olimpiādi varam dalīt trīs daļās:

1) teorētiskās daļas zināšanu pārbaude, kurā bija pasaules karte (7 dalībniekiem maksimālais punktu skaits, to starpā uzreiz 5 VJĢSisti!), dažādu faktu savietošana (labākais rezultāts Miķelim, aiz viņa otrais - Silvestram Tīronam) un attēlu uzdevums (uzreiz vairāki valmierieši pusotra punkta robežās no labākā rezultāta);

2) teorētiskās daļas spriežamie uzdevumi, kuros bija jārisina Vācijas demogrāfijas jautājumi (labākais uzdevumā - Miķelis, pārējie vidzemnieki lielu soli aiz viņa) un Āfrikas reliģiju kartēšana (atkal labākais ir Miķelis, pārējiem vidzemniekiem tēma par grūtu, kaut Āfrikas ģeogrāfija bija nodarbības tēma pirms 2 nedēļām...).

3) Prakstiskā daļa, kas ietvēra kartēšanu, zonēšanu, orientēšanos un SVID analīzes veikšanu. Lieliski sākušajiem vidzemniekiem praktiskais uzdevums (novelsim vainu uz temperatūru -9 un vēju) izrādījās kā spieķis ratā - rezultātu tabulā vietas zaudētas, lielākajai daļai VJĢSistu atrodoties tabulas vidusdaļā.

Neskatoties uz visām grūtībām, VJĢS arī šogad var lepoties ar novadniekiem-medaļniekiem! Vislabākais rezultāts visos četros pirmajos uzdevumos padevās Miķelim Dāvidam Rikveilim (MVĢ), kas gala rezultātā ļāva iegūt zelta medaļu, tikai par nieka tiesu atpaliekot no pērnā gada pasaules čempiona Māra Seržāna! Izcils panākums Miķelim, zinot, ka liela daļa konkurentu ir vecāki un pieredzējušāki. Sudraba medaļu mājās pārveda Edgars Krastiņš (VVĢ), kam trešais labākais rezultāts novadu olimpiādē. Bronza šogad pērnā gada Latvijas čempionam Robertam Georgam Fimbaueram (VVĢ)! Uzreiz aiz medaļniekiem palika Jānis Zirnis (VPĢ), Silvestrs Tīrons (V5V) un Kristers Zīvers (VVĢ), kuri ieguva atzinības rakstus.

Rezultāti TOP 4:

1. Māris Seržāns (Rīgas Valsts 1.ģ.) = 124p = zelts

2. Miķelis Dāvids Rikveilis (MVĢ) = 120p = zelts

3. Raufs Guseinovs (Rīgas 71.vsk.) = 111,5p = sudrabs

4. Edgars Krastiņš (VVĢ) = 107,5p = sudrabs

Sīkāk ar rezultātiem varam iepazīties E.Birznieka JĢS mājas lapā jgs.lv!

Miķelis, Edgars un Roberts iekļuvuši starp tiem 11 jaunajiem ģeogrāfiem, kuri pēdējā atlasē noskaidros šīs vasaras Latvijas izlases četrinieku braucienam uz pasaules olimpiādi Japānā! Turam īkšķus!