VJĢS sāk gatavošanos savai 20.sezonai!

Post date: Jul 26, 2017 12:51:58 PM

Tālajā 1998.gadā Valmieras Valsts ģimnāzijā norisinājās pirmā Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolas nodarbība. VJĢS veidotāji, iedvesmojušies no tolaik jau 20 gadus notiekošās E.Birznieka JĢS Rīgā, šo tradīciju vēlējās iedzīvināt arī Vidzemē, kuras skolēni Latvijas līmenī jau ilgstoši bija sasnieguši lieliskus rezultātus. Eksperiments, tā sakot, izdevās, jo VJĢS kļuvusi par tradicionālu sestdienas pavadīšanas veidu vairākiem tūkstošiem jauniešu, kas tajā ņēmuši dalību šo gadu laikā. Redzot lielo ģeogrāfu pulku, arī citu mācību priekšmetu entuziasti izveidojuši analogus gan Valmierā, gan citviet Latvijā. Arī pati ģeogrāfu skola pēdējos gados izpletusies Kurzemes un Latgales virzienos.

2017./18.m.g. sezona būs jau divdesmitā! Skaidrs, ka šāda apaļa jubileja ir pelnījusi atzīmēšanu, ko VJĢS arī organizēs 27. janvārī, kad uz salidojumu tiks aicināti VJĢS absolventi, lai atkal tiktos aci pret aci gan uzdevumu pildīšanā, gan neformālās sarunās pēc nodarbības. Arī patreizējiem dalībniekiem jubilejas ieskaņas neizpaliks!

20.sezonas kalendāra tēmas ir sekojošas:

Oktobris - Pierīgas plānošanas reģions. Tradicionāli pirmās nodarbības tēmu izvēlamies ģeogrāfiski tuvu un saprotamu. Iepriekš sezonu esam iesākuši ar Baltijas jūras reģiona valstīm, tikai ar Baltijas valstīm, mūsu pašu Latviju vai individuāli skatītu Vidzemes reģionu. Šogad tēma vēl nebijusi, tomēr labi zināma - Rīga un tās apkārtne (bijušie Rīgas, Limbažu, Ogres un Tukuma rajoni).

Novembrī turpinām iepazīt kādu konkrētu pasaules reģionu. Šoreiz izvēle kritusi Latīņamerikai, kas aizņem lielāko daļu Amerikas kontinentu.

Decembrī un februārī norisināsies tradicionālās sacensības - attiecīgi, Vidzemes Atklātā olimpiāde ar medaļu dalīšanu, un komandu mači.

Martā dosimies izbraukumā, šoreiz, līdzi ņemot bioģeogrāfiju, jebšu jautājumus par visu dzīvo mums visapkārt. Aprīlī ieskatīsimies iepriekšējā gadsimta aktualitātēs, sezonu noslēdzot ar nedaudz vēsturisku atkāpi.

Un, protams, lielākā nodarbība šosezon paredzēta janvārī, kad patreizējiem dalībniekiem būs iespēja samērot spēkus ar veterāniem jebšu absolventiem. Jautājumu jūklis, karšu cīņas, nopietnas un mazāk nopietnas atrakcijas!

Un, protams, 20.sezonas laikā turpināsim interviju sēriju ar mūsu absolventiem! Lai lustīga atlikusī vasara, uz tikšanos rudenī!