VJĢS jaunā sezona sākusies, Rikveilis pārliecinošs!

Post date: Oct 21, 2013 8:38:52 AM

Ar pārliecinošu Miķeļa Dāvida Rikveiļa uzvaru startējusi jaunā VJĢS sezona! Nesenās Pasaules olimpiādes dalībnieks uzrādīja labāko rezultātu 6 no 9 nodarbības uzdevumiem.

19.oktobra nodarbība sākās svinīgā gaisotnē, Swedbank un VVĢ pārstāvjiem sveicot sabraukušos dalībniekus ar VJĢS 16.sezonas sākumu un novēlot izturību šīs sezonas nodarbību maratonā. Valmieras Valsts ģimnāzijas atjaunotajā zālē viesojās 69 skolēni no 16 skolām, turklāt 12 apbalvotajie skolēni pārstāvēja 8 skolas - tik raiba diplomu ģeogrāfija gadās reti!

6.-9.klašu grupā pārliecinošs sniegums pērn sevi pieteikušajam jaunajam Madonas talantam Krišjānim Kucinam (MVĢ). Aiz viņa Pēteris Štāls (VVĢ) un Ritvars Sebris (Lizuma vsk.), kuri arī jau uzskatāmi par zināmiem veterāniem pamatskolas klašu grupā.

10.klašu grupā diezgan negaidīti rezultāti. Labāko pieciniekam finišējot nepilnu 10 punktu robežās, par uzvarētāju kļuva Oskars Vanags (DACVĢ), apsteidzot Niku Ciprusu (VPĢ) un Kārli Krastiņu (VVĢ). Sīvā konkurence sezonas pirmajā nodarbībā liek cerēt uz intrigu visas sezonas gaitā!

11.klašu grupā pirms nodarbības bija intriga par otrās vietas ieguvēju. Miķelis Dāvids Rikveilis pirmo vietu izcīnīja ļoti pārliecinoši, tomēr arī otrās vietas ieguvēja Krista Annija Samcova (VVĢ) Baltijas jūras reģionā orientējas lieliski! Pēc trešā uzdevuma tieši Krista bija šīs grupas līdere! Trešo vietu ieguva Liene Vilne (SĢ).

12.klašu grupā, ierindā esot abiem grupas smagsvariem, tika gaidīts pārliecinošs līderu duets, tomēr to izjauca Arvis Simsons (CVĢ), iespraucoties otrajā vietā. Sezonu ar uzvaru sācis Silvestrs Tīrons (V5V), tikmēr vien trešā vieta šīs sezonas galvenajam favorītam Kristeram Zīveram (VVĢ). Jāteic, ka arī trešā vieta Kristeram nāca smagā cīņā.

Absolūtajā kopvērtējumā viss bija skaidrs jau labu laiku pirms pēdējā uzdevuma - Miķelis bija lielu soli priekšā pārējiem! Tomēr pēdējās sezonas ir pierādījušas, ka prognozes pēc pirmajā nodarbībām izteikt par agru - specifiskās tēmas var nest pārsteigumus!

Skolu kopvērtējumā Valmieras un Madonas Valsts ģimnāzijas jau sākušas cīņu par ceļojošo kausu, pirmajā nodarbībā priekšā nedaudz izvirzoties viesiem. Komandu līdzvērtīgie sastāvi nozīmē tikai vienu - kausa jaunie īpašnieki būs zināmi vien Sv.Brīvdabā!

Nākošā nodarbība būs 23.novembrī, VVĢ telpās iepazīstot vēl nebijušu tēmu - klimatu un kosmosu! Uz tikšanos!