VJĢS augstpapēžu kurpēs? Elīza Marta Stangaine!

Post date: Mar 11, 2018 8:52:20 AM

Pēc negaidītās cēsinieku uzvaras šīs sezonas Komandu mačos, aicinājām uz sarunu vienu no košākajām mūsu dalībniecēm - Elīzu Martu Stangaini. Kā izdevās tik pārliecinoši uzvarēt Komandu mačus?

Manuprāt, komandu mači bija pārsteigums ne tikai jums, bet arī mums pašiem. Domāju, ka šoreiz lomu nospēlēja Andreja un Artūra šokējoši plašo zināšanu un manas un Agra pieredzes Komandu mačos (mums abiem šie bija jau ceturtie) mijiedarbība.

Ar ko Komandu mači atšķiras no ikdienas nodarbībām?

Personīgi man tie patīk daudz labāk par “dienišķajiem” JĢSiem gan tādēļ, ka uzdevumi liek domāt vēl abstraktāk kā parasti, gan tādēļ, ka tas vienkārši ir daaaaudz jautrāk!

Kā sāki piedalīties? Kas tevi mudina ierasties uz VJĢS?

Man 7.klasē tiešām riebās ģeogrāfija. Kā mani 8.klasē piespieda aizbraukt uz atklāto, ne mazākās nojausmas, bet te nu es esmu J

Šogad mana VJĢS motivācija ir sašutums par to, ka ir tik liela dzimumu nevienlīdzība, līdz ar to jāaizstāv gan savs un skolas, gan visu pārējo meiteņu gods, kas ir ne tikai gudras, bet var arī uzvilkt svārkus un augstpapēžu kurpes!

Vai esi domājusi par dzīvi pēc absolvēšanas? Ko darīsi? Vai nāksi žūrijā?

VJĢS ir vienīgā lieta, par ko es priecājos, kad runa ir par faktu, ka vēl gadu jāmācās vidusskolā, taču nav ne mazākās nojausmas, ko iesākšu ar savu nākotni. Diemžēl (vai par laimi) ļoti gribas mācīties ārzemēs, tādēļ ar žūriju būs, kā būs, bet ļoti ceru, ka reiz varēšu uztaisīt kādu izcili neģeogrāfisku kārtu.

Tu piedalies arī citu priekšmetu olimpiādēs, skolās, pulciņos?

Par olimpiādēm runājot.. Vieglāk ir nosaukt priekšmetus, kuru olimpiādēs es neesmu bijusi, taču ar citām skolām neaizraujos, neticu, ka ir iespējams kas episkāks par JĢS. Paralēli tam dejoju un dziedu, kā arī darbojos skolas domē. Šogad manā dzīvē ir ienācis arī Eiropas Jauniešu parlaments, kas ir vienkārši super!

Starp citu, par šī gada novadu ģeogrāfijas olimpiādi runājot - oficiāli foršākā tiešsaistes olimpiāde šogad!

Kas tev ir palicis prātā no apmeklētajām nodarbībām?

Pirmo reizi piedaloties Atklātajā vēl bija kārta angliski par Irāku. Starp citu, kur tās palikušas?

Kārtas angliski ātri beidzās, ar vārdiem piple, cuz, wold un cuntery J

Bet tas būtu labs pārsteigums dalībniekiem! Galu galā katram taču gadās kāds kļūds. Nu, es tieši toreiz sapratu, ka mana angļu valoda nekam neder, jo mums diezgan skaisti iestāsta, ka esat ģēniji, ja iemācieties 60 vārdiņus uz kontroldarbu, kurus tāpat aizmirst..