VJĢS absolvente Rebeka Birziņa

Post date: Jul 17, 2017 7:53:57 AM

Pēdējo sezonu laikā VJĢS iepazinusi kolorīto Madonas jaunkundžu duetu - Lauru Drunku un Rebeku Birziņu. Abas ir gan tuvas komandas biedrenes, gan arī bieži bijušas konkurentes vienā klašu grupā. Ar Lauru jau aprunājāmies pēc panākuma janvārī, tagad kārta Rebekai! Kā zināms, abas absolvējušas 12.klasi, tādēļ nākamsezon abas tiek gaidītas jau žūrijas rindās!Esi noslēgusi garu un panākumiem bagātu dalībnieces karjeru VJĢS. Kas no šiem dalības gadiem, tavuprāt, visvairāk paliks atmiņā?

Cik nu panākumiem bagātu, bet garu gan. Prātā noteikti paliks nerimstošā vēlme ziedot brīvu sestdienu, lai saprastu, ka neko nesaproti. Tomēr laikam visvairāk atmiņā paliks visas tās muļķības, kas ar Lauru un citiem braucējiem sadarītas, sarunas autobusā un visas kartes, grāmatas un citas bieži vien dīvainās dāvanas.

Ģeogrāfijā Latvijā dominē puiši, tomēr jūs ar Lauru esat pierādījušas, ka arī meitenes var būt starp līderēm šajā priekšmetā. Vai jums tas bijis svarīgi?

Domāju, ka pilnīgi visiem, ieskaitot mūs, mūsu dzimums kā ģeogrāfēm ir bijis pilnīgi vienaldzīgs, drīzāk jau gribējās pierādīt kaut ko pret visiem jau izslavētajiem ģeogrāfiem. Varbūt mazs prieks ir bijis ielīst kādā bildē kā vienīgajai vai vienīgajām meitenēm, lai vismaz skatu padarītu dažādāku.

Cik sezonas esi bijusi VJĢS dalībniece?

Četras. Sāku uzreiz pēc Zolitūdes traģēdijas, tā bija tā pati nedēļa.

Interesanta laika atskaite J Vai esi mēģinājusi kādas nodarbības arī citos priekšmetos?

Neesmu bijusi nevienā citā, jo tikai par ģeo skolu biju dzirdējusi tādas atsauksmes, lai aizbrauktu. Un tas arī apstiprinājās, kā arī tikai uz VJĢS Madonā organizē autobusu, kas noteikti ir liels motivators, lai brauktu. Nav jau arī tik daudz brīva laika, lai izbraukātu visas, bet ģeogrāfija noteikti ir tā, par kuru ir prieks uzzināt arī brīvdienās.

Vai nākamsezon satiksim jūs žūrijas rindās?

Ja neierakšos mācībās un spēšu savilkt galus kopā, tad noteikti. Cerams, ka ņems pretī (picu nest jau ietrenējos) un varēsim atrast laiku. Bet esam gatavas taisīt īpaši specifiskas kārtas, lai gan ir vēl par agru spriest!