Vidzemniekus Vidzeme ieinteresē!

Post date: Oct 18, 2014 2:49:11 PM

Vidzemes JĢS sezonas atklāšanā klāt bija daudzi. Bija gan Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Zemļickis un ģeogrāfijas skolotāja Renāte Bērziņa, kuri ar lielu entuziasmu palīdz VJĢS darboties jau 17 sezonas, bija klāt arī Swedbank pārstāvis Jānis Bergs. Swedbank arī ir VJĢS atbalstītāja kopš tās pirmsākumiem! Un, protams, klāt bija arī žūrija, kas šoreiz centās (un, iespējams, arī pārcentās) ar mazāk zināmiem jautājumiem par Vidzemi - mūsu māju reģionu. Un klāt bija arī 102 dalībnieki! Šāds dalībnieku skaits nav pārsteigums komandu mačos, bet individuālajās nodarbībās sen nebijis skaits!

Žūrija bija sagatavojusi 8 uzdevumus:

1. Novadnieki. Slaveni cilvēki (un pat attēlā redzamais zirgs Rastijs), kas dzimuši vai strādājuši Vidzemē.

2. Problēmu uzdevums, turklāt angliski! Bija jārisina problēmas par nekustamā īpašuma cenu kāpumu Jūrmalā un jāizskaidro, kā Baložu pilsētas ģerbonī nokļuvusi varde!

3. Derīgie izrakteņi. Izrādās arī Vidzemē var iegūt (un arī iegūst) dažādus derīgus un pat ļoti derīgus izrakteņus. Tad nu nācās atpazīt to ieguves vietas!

4. Vidzemes daba. Pamatīgs mikslis ar jautājumiem par un ap dabu Vidzemē. Vai tu zini kādi izmēri jāsasniedz kļavai, lai tā pilntiesīgi sauktos par dižkoku?

5. Pilis. Ieskats Vidzemes senatnē, kad koka un mūra pilis nebija vēl nopostītas (vai tās nebija appludinājusi HES). Un joprojām nezinām, kur atradās Beverīnas pils...

6. Muzikālā Vidzeme. Daudz dzirdētu meldiņu, zināmu mākslinieku, bet ej nu atpazīsti viņus visus! Turklāt no kuras vietas katrs ir nācis?

7. Vidzemes random. Latgales JĢS līdera Edmunda Gutāna veltījums vidzemniekiem, uzdodot tiem jautājumus par pašu dzimto pusi.

8. Vidzemes karte. Jautājumi par Vidzemes nomalēm, kuras turklāt bija jāatpazīst kartē! Ej nu zini tādus nēģu tačus vai Iršu pagastu atlikt kartē!

6.-9.klašu grupā šoreiz rekordliels skaits dalībnieku - 67! Tādēļ iespēja iekļūt labāko trijniekā un tikt pie kārotās balvas bija vērtējama ar 4,5% iespēju. Uzvaru Vidzemes jautājumos guva Emīls Ralfs Zagorskis (Valmieras Valsts ģimnāzija), kurš cīņā par pirmo vietu pārspēja savu komandas biedru Pēteri Štālu. Trešā vieta Matīsam Velpam, aiz kura vietas tika dalītas pat ne pa punktam, bet pa puspunktam!

10.klašu grupā katrs jautājums bija no svara, jo tabula visu nodarbības laiku bija blīva. Arī šeit dubultuzvara vienas komandas pārstāvēm, šoreiz Madonas Valsts ģimnāzistēm. Pirmā vieta Rebekai Birziņai, otrā Laurai Drunkai! Trešās vietas diploms šajā grupā aizceļoja uz Cēsīm - to ieguva Elvis Pumpurs (Cēsu Valsts ģimnāzija).

11.klašu grupas trijniekā atkal 2 vienas skolas pārstāvji - Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas skolēni Mārtiņš Ručevskis un Katrīna Anna Dille sadalīja attiecīgi otro un trešo vietu. Abus pārspēja Oskars Vanags no Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas.

12.klašu grupā bija jau gaidāms, ka uzvaru izcīnīs Miķelis Dāvids Rikveilis (Madonas Valsts ģimnāzija), tomēr bija liela intriga uzzināt, kurš iegūs vietu aiz viņa. Sezonas pirmajās sacensībās otro vietu ieguva Laine Lupkina (Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija), bet trešais savā pirmajā VJĢS nodarbībā Reinis Cimdiņš (Valmieras Valsts ģimnāzija).

Miķelis Dāvids Rikveilis arī gana pārliecinoši uzvarēja sezonas pirmajā absolūtajā vērtējumā. Savukārt, skolu kopvērtējumā pirmās 2 vietas jau atkal gana pārliecinoši aizņēmušas Madonas un Valmieras spēcīgākās skolas, kurām seko Gulbenes, Cēsu un Smiltenes ģimnāziju komandas.

Nākošā tikšanās reize īpaša, jo Vidzemes Atklātā olimpiāde ir tā, kurā nosaucam uzvarētājus par Vidzemes čempioniem! Uz tikšanos!