Vidzemniekiem teicamas sekmes arī Rīgā!

Post date: Dec 22, 2014 2:52:17 PM

Kā jau tas bija sagaidāms, gan 12.klašu grupas, gan absolūtajā vērtējumā par uzvaru spēkosies Latvijas izlases dalībnieki Ketija Nadežņikova (N.Draudziņas vsk.; attēlā pa labi), Miķelis Dāvids Rikveilis (MVĢ; attēlā kreisajā malā) un Morics Roberts Mūrnieks (Ziemeļvalstu ģ.; attēlā centrā). Olimpiādes uzvarētājas godā nokļuva Ketija, bet Miķelim par mata tiesu izdevās apsteigt Moricu un iegūt pelnītu otro vietu. Aiz spēcīgā trio augstās pozīcijās finišēja arī Ilmārs Suveizda (Ērgļu vsk.) un Krista Annija Samcova (VVĢ). Militārajā ģeogrāfijā nepārspēts izrādījās Miķelis, gadu abos JĢS noslēdzot ar uzvarām. Skolu kopvērtējumā Valmieras Valsts ģimnāzija pagaidām ieņem 3.vietu.

E.Birznieka JĢS pēc Jaungada turpināsies ar zinātnisko darbu lasījumiem, bet VJĢS dalībnieki jau sākuši komplektēt komandas, lai pēc mēneša sacenstos populārajos komandu mačos!

10.klašu grupas spēcīgākie vidzemnieki Atklāto olimpiādi izlaida, tikmēr 11.klašu grupā VJĢS pārstāvjiem visi pieejamie diplomi! Gana pārliecinoši par čempionu kļuva Māris Bazulis (MVĢ), sīvā cīņā otro vietu ieguva Mikus Liepiņš (VPĢ), bet trešo - Kristīne Pēča (VVĢ). Šāds vietu sadalījums bija nedaudz pārsteidzošs, jo priekšsacīkstēs tikai Mikum izdevās iespraukties labāko trijniekā. Militārajā ģeogrāfijā sevi pieteica cits valmierietis - Kārlis Krastiņš (VVĢ), kas ieguva otro vietu.

E.Birznieka Jauno ģeogrāfu skola Rīgā joprojām ir laba mēraukla spēku samēriem starp labākajiem valsts ģeogrāfiem. Kā ierasts, pavasarī Valsts olimpiādē tieši E.Birznieka JĢS dalībnieki "noceļ" ceļazīmes uz starptautiskajām olimpiādēm. Tādēļ jo patīkamāk, ka šogad Vidzemes JĢS dalībnieki var lepoties ar panākumiem arī Rīgā!

E.Birznieka JĢS pusgads noslēdzies līdzīgi kā Valmierā - aizvadītas 3 nodarbības. Nozīmīgākā, protams, bija 39.Atklātā olimpiāde. Tajā 6.-9.klašu grupā startēja visi 3 spēcīgākie vidzemnieki - Krišjānis Kucins (MVĢ), Pēteris Štāls un Emīls Ralfs Zagorskis (abi VVĢ). Abi valmierieši diplomus bija jau ieguvuši priekšsacīkstēs. Visi tika pieskaitīti pie favorītiem, tomēr šoreiz labāko trijniekā izdevās iekļūt tikai Krišjānim (3.vieta). Emīls palika uzreiz aiz godalgotajām vietām, Pēterim dalīta 7.vieta ar vēl vienu vidzemnieku - Artūru Ķelpi no VPĢ. Par Valsts čempionu kļuva Kurzemes JĢS absolūtais čempions Rodijs Ronis (Jā - KJĢS jau otro gadu visus pieveic pamatskolnieks!). Decembrī notikušajā militārās ģeogrāfijas nodarbībā visiem pogas izgrieza Emīls, kam panākums ļāvis nostiprināties kopvērtējuma 3-niekā un nopietni pretendēt uz pašu augstāko ailīti!