Vidzemnieki dominē!

Post date: Apr 05, 2012 7:48:8 AM

Valsts ģeogrāfijas olimpiādē, kas norisinājās zīmīgajā 16.martā, vidzemnieku starts bija pārliecinošākais pēdējo gadu laikā! 56 labāko ģeogrāfu konkurencē izcīnītas visa kaluma medaļas!

Februārī tika aizvadīta atlases kārta Valsts olimpiādei, kas norisinājās 48 novados vai novadu apvienībās. Ja skatamies visu dalībnieku kopējos rezultātus, tad augstvērtīgāko rezultātu novadu olimpiādēs Latvijā uzrādīja Armands Sebris - 79 punktus!

Valmieras pilsētas un 6 novadu apvienotās olimpiādes uzvarētājs Jānis Zirnis kopējā rezultātu ailē ieņēma 6. vietu (70p), turpat aiz viņa Madonas un 4 citu novadu olimpiādes uzvarētājs Mārcis Šķēls (68,5p). Labāko 15 vidū arī Roberts Georgs Fimbauers, Arvis Simsons (Cēsu uzvarētājs; VJĢS debitēja vien šogad) un Silvestrs Tīrons.

Smiltenes novadā negaidīti uzvarēja Rubens Pāvils Šulcs, aiz sevis atstājot virkni VJĢS pieredzi guvušos ģeogrāfus.

Valsts olimpiādē VJĢS pārstāvēja 9 dalībnieki. Maz, salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, tomēr neticami kvalitatīvi!

1. vieta Roberts Georgs Fimbauers (VVĢ) - 102,4p

2. vieta Jānis Zirnis (VPĢ) - 97,5p

3. vieta Armands Sebris (Lizuma vsk.) - 89,9p

Atzinības: Mārcis Šķēls (MVĢ), Edgars Krastiņš (VVĢ) un Mārcis Pikšēns (VPĢ).

Labāko astoņu rezultātu īpašnieki, to skaitā 5 VJĢS-isti Roberts, Jānis, Armands, Mārcis Š. un Edgars, piedalīsies atlasē uz pasaules olimpiādi. Ceļazīmes uz Ķelni ir četras, tāpēc jau šobrīd droši var teikt, ka vismaz viens vidzemnieks jau ir ceļā uz Vācijas rietumu lielpilsētu. Bet mēs ceram, ka viņam kompāniju sastādīs citi novadnieki!

Veiksmi pēdējā atlases kārtā!