Vidzemes Komandu mačos uzvar madonieši!

Post date: Jan 18, 2014 8:8:55 PM

Spelgonis aiz loga netraucēja viskarstāko VJĢS sacensību norisei - Komandu mačiem! Rekordliels skaits dalībnieku un komandu sabrauca mērīties prātiem un noskaidrot novada stipriniekus - 34 komandas no 17 Vidzemes skolām pulcēja 123 jaunos ģeogrāfus! Lielais dalībnieku skaits atgādināja VJĢS pirmsākumus, kad 100 dalībnieku robeža tika pārsniegta vairākkārt, tomēr šī formāta sacensībās tas bija kas jauns!

Lai noskaidrotu labāko Vidzemes komandu, žūrija bija sagatavojusi 7 uzdevumus. Tradicionālais tests un karogu nianšu meklēšana daudzus nepārsteidza, veterāni atminējās arī burtu likšanas spēli, kura bija manīta pašos pirmajos mačos 2010.gadā. Kā jaunums droši vien šķita Jāņa Siliņa spēles ar kartēm - ne vienam vien dalībniekam pēc sacensībām vēl brīdi sīvi bija kakla muskuļi.

Pēdējos 2 gados uzvarēja VVĢ komanda "Bermudu divstūris", tādēļ vairākas komandas izteica nopietnas pretenzijas pret VVĢ komandas hat-trick. Šoreiz tas izpalika, jo bez lieliem pārsteigumiem uzvarēja komanda no Madonas Valsts ģimnāzijas "Rokas pumpju rūpnīca "Урал", kuras sastāvā šosezon lieliski startējošie Māris Bazulis, Oskars Niks Mālnieks, Miķelis Dāvids Rikveilis un Krišjānis Kucins.

Par otro vietu sīvi sacentās 2 komandas, no kurām veiksmīgāka izrādījās Valmieras 5.vidusskolas komanda "Kaimiņdārza bomāri" ar Silvestru Tīronu, Uldi un Pēteri Bērziņiem un Gustavu Māziņu sastāvā. Trešie Valmieras Valsts ģimnāzisti - komanda "Al-Qaeda", kuras dalībnieki bija Kristers Zīvers, Pēteris Štāls, Indriķis Andris Birznieks un Emīls Ralfs Zagorskis.

Labāko sešiniekā vēl iekļuva komandas no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas (komanda "Bruņurupuči"), Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas ("Draudzīgie") un Smiltenes ģimnāzijas ("Piramīda").

Nākošās komandu sacensības gaidāmas nākošajā mācību gadā, bet individuāli tiekamies jau februāra otrajā pusē, kad nodarbībā noskaidrosim, kas īpašs ASV, AAE un AATO!

Uz tikšanos!