Vidzemes jaunais čempions - Rodijs Ronis

Post date: Dec 18, 2016 8:4:38 PM

Ko tev nozīmē Vidzemes absolūtā čempiona tituls?

Vidzemes tituls ir ļoti skaists papildinājums manu sasniegumu sarakstam. Pilnam džentlmeņa/ģeogrāfa komplektam trūkst tikai absolūtās uzvaras Rīgā. Pašsaprotamu iemeslu dēļ, uz Latgali nebraukšu, lai gan arī tur būtu interesanti.

Šogad Latvijas izlases sastāvā startēji pasaules olimpiādē Pekinā. Ko tu iesaki vidzemniekiem, lai iekļūtu lielajā izlasē?

Vidzemniekiem es iesaku censties noturēt līmeni, kuru ir sasnieguši. Vienīgās olimpiādes, uz kurām esmu pamatīgi mācījies, ir Valsts olimpiāde un iGeo, pārējās ir kā atpūta. Ja skolēns ir spēcīgs kādā tēmā, uz to nevajag koncentrēties, ir jāanalizē savi vājie punkti un jātrenējas tajos. Man vienmēr ir bijusi atziņa - galvenais ģeogrāfijā nav zināšanas, bet gan loģiskā domāšana!

Kas ir tavas stiprās puses un kādas tēmas nepatīk?

Man ļoti patīk politiskā un vēsturiskā ģeogrāfija, esmu spēcīgs arī daudzās vispārējās tēmās. Man ļoti nepatīk ģeoloģija jeb "akmeņu zinātne", atzīstu, es neizpratu iežu ciklu līdz pat desmitajai klasei. Protams, daudzas lietas var vienkārši izdomāt vai izsecināt ar loģisku izslēgšanas metožu palīdzību.

Līdz ar viesošanos VJĢS, esi vienīgais, kurš bijis dalībnieks 3 dažādās ģeogrāfu skolās – Kurzemes, Vidzemes un Rīgas. Kā salīdzini visas trīs JĢS?

Kurzemes JĢS, no kuras es nāku, man vienmēr likās kā viena superīga vieta, kur pavadīt sestdienu, vienīgi tur nebija konkurences. Protams, bija arī spēcīgi čaļi no Ventspils, bet neko drastiski tas nemainīja. Rīgas JĢS ir ļoti spēcīga konkurence, izskatās, ka sāk augt spēcīga jaunā maiņa, kas var likt citiem pasvīst. Vidzeme man likās kā Rīgas un Kurzemes labs apvienojums, kur ir pietiekami spēcīga konkurence, bet ir tāda komūnas sajūta.

Droši vien, nevienam vien radās jautājums, kā nonāci VJĢS Atklātajā olimpiādē?Es gribēju izmēģināt, kāds līmenis ir leģendārajā VJĢSā. Man, kā kurzemniekam, šie nostāsti par olimpiādēm, kurās ir daudzi spēcīgi konkurenti, likās ļoti vilinoši. Protams, ar visiem līderiem jau sen biju cīkstējies, bet vēlējos pakonkurēt viņu teritorijā

VJĢS Atklātā olimpiāde noslēdzās ar Rodija Roņa panākumu, kurš no Rīgas ieradās mest izaicinājumu VJĢS pastāvīgajiem dalībniekiem. Rodijam ir garš panākumu saraksts, ilgu laiku bijis nepieveicams KJĢS, kopš pārcelšanās uz Rīgu regulāri diplomi E.Birznieka JĢS.