Vidzemes atklātajā olimpiādē Mūrnieks pieveic Rikveili!

Post date: Nov 24, 2014 9:51:55 AM

10.klašu grupā jau atkal vissīvākā cīņa un jau atkal tajā uzvar Rebeka Birziņa (Madonas Valsts ģimnāzija), apsteidzot savu klasesbiedreni Lauru Drunku. Cēsinieku cīņā par trešo vietu Nikola Serģe (Cēsu Valsts ģimnāzija) pārspēja skolasbiedru Elvi Pumpuru.

Pamatskolas grupā ierindā bija visi stiprākie. Izlaidis pirmo nodarbību, ar uzvaru VJĢS apritē atgriezās Krišjānis Kucins (Madonas Valsts ģimnāzija; attēlā), pārspējot labākos valmieriešus - Emīlu Ralfu Zagorski un Pēteri Štālu no Valmieras Valsts ģimnāzijas.

Vidzemes Augstskolas telpās 22.novembrī tika noskaidroti šī gada Vidzemes labākie ģeogrāfi. Noskaidrot labākos bija ieradušies 122 skolēni no 17 skolām! Pirms nodarbības diezgan droši tika prognozēta VJĢS līdera Miķeļa Dāvida Rikveiļa uzvara absolūtajā vērtējumā, tomēr no Rīgas atbraukušā Morica Roberta Mūrnieka pieteikšanās sacensības dalībnieku sarakstam radīja pamatīgu intrigu! Pirms nedēļas Miķelis Moricu bija pieveicis Rīgā notikušajā E.Birznieka Atklātajā olimpiādē, tagad Morics vēlējās revanšēties!

Žūrija bija sagatavojusi 6 uzdevumus:

1. uzdevums bija bilžu tests ar tēmu pasaules dzīvā daba. Jautājumu loks gana plašs, sākot no pandu izplatības un beidzot ar apšu bekas mīkstuma krāsu. Rezultāti gana blīvi, līderiem sasniedzot rezultātus tuvu maksimumam.

2. uzdevums bija tieši atbilstošs olimpiādei - VJĢS Atklātā olimpiāde taču ir svētki! Un bilžu kārtā svētki no dažādām pasaules malām bija ne vien jāatpazīst, bet arī jānosaka to norises vieta un gadalaiks, kurā šie svētki notiek!

3.uzdevums sagādāja pamatīgas galvassāpes daļai dalībnieku, tomēr spēcīgākie novadnieki veiksmīgi atrisināja vairākas pasaules aktuālās problēmas. Angliskais uzdevums norisinājās teju stundu, kuras laikā tika izspēlēti pat 50 punkti!

4. uzdevums lika dalībniekiem atpazīt jēdzienus, kādus ģeogrāfi lieto fiziskajā un saimnieciskajā ģeogrāfijā. Izrādās, ka šēra nav tikai dziedātāja!

5. uzdevums sastāvēja no 2 daļām - pirmajā dalībniekiem bija jāsarindo Eiropas zemes pēc to pašnosaukumiem, savukārt, otrā daļa lika izvērtēt un sarindot 9 pasaules zemes pēc to vidējiem augstumiem.

6. uzdevumā beidzot kas pazīstams! Pēc 5 uzdevumu klaiņošanas pa pasauli, te bija jāatpazīst Vidzemes pilsētas.

Arī 11. klašu grupā izteikta favorīta nebija, bet ierindā bija gan pērnās sezonas čempions Māris Bazulis (Madonas Valsts ģimnāzija), gan tuvākie viņa konkurenti pagājušajā Atklātajā olimpiādē. Šoreiz Mārim otrā vieta, piekāpjoties Mārtiņam Ručevskim (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija). Mārtiņam, līdzīgi kā Rebekai, uzvara nodrošinājusi arī dalību Valsts olimpiādē aprīlī. Trešais, līdzīgi kā pērn, Mikus Liepiņš.

Vislielāko intrigu radīja Morics Roberts Mūrnieks no Ziemeļvalstu ģimnāzijas, kurš, secinājis, ka Rīga atrodas Vidzemē, ieradās uz Vidzemes Atklāto olimpiādi, lai pārspētu Miķeli Dāvidu Rikveili (Madonas Valsts ģimnāzija) paša "mājās" - VJĢS Miķelis bija uzvarējis teju visas reizes, kurās piedalījies. Pirms nedēļas notikušajā Atklātajā olimpiādē Rīgā Miķelis Moricu pārspēja cīņā par otro vietu, abiem Latvijas izlases dalībniekiem piekāpjoties vien komandas biedrenei Ketijai Nadežņikovai. Beidzot arī pie mums 12.klašu grupā intriga!

Morics startam VJĢS izvēlējās segvārdu Leopolds van der Buhenvalds, pārstāvot Inciema 3.vidusskolu, kas jau 10 gadus no ģeogrāfu sacensībām bija pazudusi. Sasniedzot labākos rezultātus pirmajos 4 uzdevumos, Moricam jeb Leopoldam izdevās pārliecinoši uzvarēt! Miķelis šoreiz otrais, bet cīņā par trešo vietu labākā šoreiz Krista Annija Samcova (Valmieras Valsts ģimnāzija).

Skaidrs, ka 12.klašu grupas smagsvari izspēlēja arī Vidzemes absolūtā čempiona titulu. Šoreiz labākā diploms aizceļojis uz Rīgu, Moricam savācot 85% no iespējamajiem punktiem! VJĢS Atklātā olimpiāde šoreiz izcēlās ar ļoti augstvērtīgiem rezultātiem - 12.klašu grupā vājākais rezultāts bija 83 punkti!!!

Atklātās olimpiādes karšu cīņās uzvarēja Mikus Liepiņš (Valmieras Pārgaujas ģimnāzija), kuram panākums startējot no 15. pozīcijas! Finālā viņu sagaidīja Krista Annija Samcova, kura pirms tam bija uzveikusi gan Miķeli, gan Moricu! Tēma karšu cīņām šoreiz bija Lielbritānija un Īrija.

Skolu kopvērtējumā pārsvaru iekrājusi Madonas Valsts ģimnāzija, kurai uzvaras 2 klašu grupās, turklāt trīs madonieši ieguva arī otrās vietas diplomus. Veiksmīgs starts arī Valmieras Valsts ģimnāzijai, tikmēr pārsteidza Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda, kura uzrādīja otro labāko punktu summu!

Nākošā nodarbība notiks 13.decembrī, turklāt tai būs arī sava tēma - Dienvidu puslode. Uz tikšanos!