Vidzemes čempions '2013 - Kristers Zīvers!

Post date: Dec 17, 2013 12:22:6 PM

Vidzemes Atklātās olimpiādes allaž bijušas cieņā - iespēja kļūt par kult.vēst.reģ. čempionu ir aicinājums labākajiem! Lielai daļai labāko esot ierindā, arī šogad čempionu diplomi tika sadalīti Vidzemes Augstskolā.

6.-9.klašu grupā, pretēji gaidītajam, Krišjāņa Kucina (MVĢ) uzvara nāca vien pēdējos jautājumos - nopietnu konkurenci izrādīja gan Jēkabs Cers (SĢ), gan Laura Drumka (MVĢ). Krišjānim pēc pērnā gada sudraba beidzot arī gaidītais čempiona tituls!

10.klašu grupa šogad solās būt neprognozējama! Pēc uzvaras pērnās sezonas pamatskolas kopvērtējumā, beidzot panākums jaunajā sezonā Mārim Bazulim (MVĢ), un uzreiz - Vidzemes čempiona titula izcīņā! Otrā vieta Atklātajā olimpiādē Mārtiņam Ručevskim (GNVĢ), bet trešā - Mikum Liepiņam (VPĢ).

11.klašu grupā šoreiz nestartēja pērnās sezonas Vidzemes absolūtais čempions Miķelis Rikveilis, dodot iespēju saviem konkurentiem sacensties par ceļazīmi uz valsts olimpiādi. Šo iespēju vislabāk izmantoja Ilmārs Suveizda (Ērgļu vsk.), kas gana pārliecinoši iekrājot punktus visos uzdevumos. Ilmārs arī uzstādījis personīgo rekordu absolūtajā vērtējumā, iekrājot otro lielāko punktu summu! Ar katru nodarbību progresē Mārtiņš Indzeris (GVsk), kas šoreiz otrajā vietā. Trešais olimpiādē šajā klašu grupā Miks Veinbergs (VPĢ).

12.klašu grupā par galveno favorītu pamatoti tika uzskatīts Kristers Zīvers (VVĢ), kas šajā vecuma grupā uzvarējis abus iepriekšējos gadus. Trešais uzdevums par Eiro izrādījās izšķirošais - Kristers ieguva iespaidīgu pārsvaru, ko turpināja audzēt līdz pat nodarbības noslēgumam. Tomēr pārsteigums bija fakts, ka Kristers bija vienīgais VVĢ komandas dalībnieks, kas šajā olimpiādē ieguva diplomu! Otro vietu tā arī noskaidrot neizdevās Martas Suveizdas (Ērgļu vsk.) un Marijas Ancēnas (MVĢ) starpā, rezultātā to abām dalot.

Neredzēts gadījums labāko trio absolūtajā vērtējumā - to ieņēma visi trīs vidusskolas klašu grupu uzvarētāji! Ierasts, ka kāda grupa izrādās stiprāka, bet ne šoreiz! Ilmāram un Mārim pirmo reizi iekļūstot labāko trīs skaitā, uzvaru un Vidzemes absolūtā čempiona titulu tomēr ieguva Kristers Zīvers, kuram uzvarai pietika ar 2 labākajiem rezultātiem atsevišķos uzdevumos. Visi trīs olimpiādes labāko rezultātu īpašnieki jau garantējuši dalību Valsts ģeogrāfijas olimpiādē!

Skolu kopvērtējumā pārliecinoši stabilu sniegumu uzrāda madonieši, kas pirmo trīs nodarbību laikā iekrājuši pārsvaru pār mūžsenajiem oponentiem no VVĢ un rādās, ka ir noskaņoti ceļojošo kausu no Madonas tik ātri prom nelaist. Pēdējo gadu skolu kausa trešo aiļu īpašnieki SĢ un VPĢ arī šogad punkts punktā viens aiz otra kopvērtējuma trešās un ceturtās ailes pozīcijās.

Nākošā nodarbība janvārī - komandu mači, kas allaž pulcē plašu dalībnieku pulku! Uz tikšanos!