Vidzemē medaļas sadalītas!

Post date: Jan 27, 2019 6:59:40 PM

Vidzemes čempiona titulu ik pa laikam iekāro arī rīdzinieki, šogad VJĢS Atklātajā olimpiādē piedaloties vienam no pērnās sezonas Latvijas izlases dalībniekiem Rūdolfam Golubovam (Ziemeļvalstu ģimnāzija). Ņemot vērā, ka Rūdolfs ir starp šī gada valsts olimpiādes favorītiem, vidzemniekiem bija lieliska iespēja samērot spēkus ar viņu. Šoreiz spēku un zināšanu vairāk bija Rūdolfam, kurš gana pārliecinoši uzvarēja gan viduskolas klašu grupā, gan absolūtajā vērtējumā. Ļoti saspringta izvērtās sacensība par atlikušajiem diplomiem, Emīlam Krastam (Valmieras Pārgaujas ģimnāzija) pēdējā uzdevumā apsteidzot Andreju Ķīli (Cēsu Valsts ģimnāzija). Šīs sezonas līderis Kārlis Bošs šoreiz bija spiests samierināties ar ceturto vietu.

Individuālo kopvērtējumu tabulā lielākās izmaiņas notikušas 8./9.klašu grupā, kuras līderis nu ir Jānis Saverass, stabili aizvadot līdzšinējo sezonu. Absolūtajā kopvērtējumā jau zināms šīs sezonas uzvarētājs - Kārlis Bošs, jo komandu mači šajā kopvērtējumā netiek skaitīti, bet sezona noslēgsies jau martā. Skolu kausā lielas izmaiņas nav notikušas, pirmo vietu saglabājot Gulbenes novada Valsts ģimnāzijai.

Nākamā tikšanās reizē sacentīsies skolu veidotās komandas. Drīzumā ziņosim sīkāk par to norisi!

Par šī mācību gada neprognozējamāko grupu kļuvusi 8./9.klases, kurā par Vidzemes čempionu kļuva Mārtiņš Mārcis Pružinskis (Valmieras Valsts ģimnāzija). Daniels Dadzītis (Cēsu 2.pamatskola) ierindojās otrajā, bet Jānis Saverass (Valmieras Valsts ģimnāzija) trešajā vietā. Ceturtajā vietā ierindojās Roberts Bleikšs (Valmieras Valsts ģimnāzija), kurš bija labākais no 8.klašu skolēniem.

26.janvārī Vidzemes Augstskola uzņēma šī mācību gada Vidzemes Atklāto ģeogrāfijas olimpiādi. 78 dalībniekus šoreiz gaidīja liels jautājumu skaits, žūrijai pārbaudot gan fiziskās, gan saimnieciskās ģeogrāfijas pamatus. Labāko rezultātu īpašnieki ieguva gan Vidzemes čempiona titulus, gan medaļas un balvas no Jāņa sētas.

6./7.klašu grupā pārsteigumi izpalika un par Vidzemes čempionu kļuva Artūrs Supe (Cēsu 1.pamatskola). Ļoti stabilu sniegumu rādīja arī Linards Grava (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija), iegūstot otro vietu, bet labāko trijnieku noslēdza Herberts Vilhelms Fimbauers (Valmieras 5.vidusskola).