Vecpiebalgā triumfē Rikveilis un MVĢ!

Post date: May 19, 2015 1:35:40 PM

Pamatskolēni sezonu noslēdza jau aprīlī, tomēr pāris no tiem ieradās arī uz Sv.Brīvdabas nodarbību, lai pacīnītos 10.klašu grupā. Rezultātā Krišjānis Kucins (MVĢ) izcīnīja uzvaru, apsteidzot Elvi Pumpuru (CVĢ) un Rebeku Birziņu (MVĢ), kā arī Pēteri Zvejnieku (MVĢ). Kopvērtējumā Elvim ar otro vietu bija gana, lai pārspētu Rebeku un kļūtu par šīs sezonas uzvarētāju! Trešā vieta 10.klašu kopvērtējumā Laurai Drunkai (MVĢ).

11.klašu grupā konkurenci pastiprināja rēzeknieši, Justīnei Širinai un Sarmītei Gaidulei (abas RVPĢ) izcīnot attiecīgi 2. un 3. vietu. Svarīgās Brīvdabas uzvarētāja gods šogad Mārim Bazulim (MVĢ). Sezonas kopvērtējumā gana pārliecinoša uzvara Oskaram Vanagam (DACVĢ), kurš apsteidza gan Māri, gan arī Mārtiņu Ručevski (GNVĢ).

12.klašu grupā vien 3 dalībnieki, tomēr rezultāti ļoti līdzīgi. Uzvaru izcīnīja Miķelis Dāvids Rikveilis (MVĢ), bet otro vietu dalīja Ilmārs Suveizda (Ērgļu vsk.) un Laine Lupkina (DACVĢ). Kopvērtējumā Miķelim pārliecinošs panākums savā klašu grupā, tikmēr cīņā par otro vietu Ilmāram izdevās nosargāt nelielo pārsvaru un apsteigt Laini.

Par Sv.Brīvdabas absolūto uzvarētāju kļuva Miķelis, komandas biedru Māri apsteidzot par sekundes simtdaļu - puspunktu! Miķelim arī pārliecinošs panākums sezonas absolūtajā kopvērtējumā, pārliecinoši noslēdzot VJĢS dalībnieka karjeru. Protams, sagaidam labus Miķeļa rezultātus Baltijas un pasaules ģeogrāfijas olimpiādēs šajā vasarā!

Skolu kausā šogad intrigas maz - pārliecinoša sezona Madonas Valsts ģimnāzijas komandai, kura ieguva lielāko punktu skaitu visās sezonas nodarbībās! Otro vietu izcīnīja Valmieras Valsts ģimnāzisti, bet labāko skolu TOP3 noslēdza Cēsu Valsts ģimnāzisti.

Nākošā sezona sāksies oktobrī, tāpēc VJĢS novēl gan veiksmi eksāmenos (kam tādi ir), gan laisku atpūtu, gan izzinošas ekskursijas un ceļojumos gaidāmajā vasarā!

Uz tikšanos!

Sv.Brīvdabas gaitā, protams, tika noskaidroti arī dalībnieku erudīcija, kā rezultātā 16.maija vakarā Ineša ezera krastā apbalvojām gan nodarbības, gan visas sezonas labākos! Kā jau gaidīts, pirmie uzdevumi bija par Piebalgas pusi, tāpat dalībniekiem tika uzdoti klasiskie jautājumi no grāmatas "Kas? Kur? Kad?" un 2 ejamās kārtas.

VJĢS Sv.Brīvdabas vietas izvēle šogad bija likumsakarīga, jo tieši pirms 10 gadiem te notikusī brīvdabas olimpiāde iegājusi vēsturē ar dažādiem spilgtiem notikumiem. Vecpiebalgas puse ir pelnījusi ģeogrāfu ievērību gan brīnišķīgo ezeru, gan kultūrvēsturiskā mantojuma dēļ. Šogad Sv.Brīvdabas maršruts sākās Vecpiebalgā ar luterāņu baznīcas apskati. Nesen atjaunotais dievnams spēja ieinteresēt un savaldzināt sabraukušos ģeogrāfus, turklāt ekskursiju vadīja ciemata knifu pārzinātāja Lauma. Vēlāk tika apskatīti arī Vecpiebalgas kapi, dažādas ēkas un tad ceļš veda uz Inešiem. Kolorītais Mārtiņš iepazīstināja ar Inešu vēsturi un Vecpiebalgas muižu, bet Sanita izrādīja Latvijā vienīgo porcelāna ražotni.