Valmieras Valsts ģimnāzijas Bermudu divstūris labākie!

Post date: Jan 25, 2012 1:31:13 PM

2012. gadu VJĢS uzsāka ar Komandu mačiem, kas šogad norisinājās jau trešo reizi. Rekordkskaits komandu (25) un dalībnieku (94) sabrauca no 14 skolām, lai noskaidrotu, kura ģeogrāfu komanda šogad ir stiprākā! Pirmo reizi VJĢS nodarbības uzņēma Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, kam pateicamies par lielisko pasākuma norises nodrošinājumu! Stiprākās komandas noskaidrošana notika 7 uzdevumos, kuru laikā dalībnieki tikās ar vienkārši formulētiem, bet sarežģītiem uzdevumiem (vai tu proti nosaukt visas galvaspilsētas, kas latviski rakstās ar 4 burtiem?), kā arī ar sarežģīti formulētiem, bet vienkāršiem uzdevumiem (Latvijas pilsētu nosaukumu sākumburtu ranžēšana). Neiztika bez kartes pētīšanas un ģerboņu krāsošanas, kā arī tikšanās vaigā ar konkurentiem testa jautājumos.

Labākos dalībniekus atbalstīt gatavi bija VJĢS lieldraugi Jāņa sēta, Santa un Swedbank, kā arī īpašas balvas labākajām komandām veltīja trīs Komandu maču īpašie atbalstītāji.

Tieši lieliskais sniegums kartes lasīšanā un stabilitāte pārējos uzdevumos noteica, ka par 2012.gada VJĢS Komandu maču uzvarētājiem kļuvuši Valmieras Valsts ģimnāzijas puiši ar skanīgu un popularitāti gūstošu nosaukumu "Bermudu divstūris". Uzvarētāju sastāvs: Reinis Graviņš, Edgars Krastiņš, Kristers Zīvers un Ernests Ozoliņš! Puiši saņēma VJĢS Komandu maču galveno balvu - dāvanu kartes piedzīvojumu parkā "Tarzāns"!

Konkurenci cīņā par labākās Vidzemes komandas godu pienācīgi turēja arī Smiltenes ģimnāzijas spēcīgākie jaunie ģeogrāfi Arvīds Gammeršmidts, Andris Šiška, Kārlis Aleksandrs Bērzs un Ilze Ozola, kas, apvienojušies komandā "Sedas Avtomobilist", izcīnīja vicečempionu titulu un vasarā dosies izbraucienā ar kuģīti pa Rīgas ūdeņiem kopā ar Impro Ceļojumiem!

Trešo vietu komandu mačos pelnīti ieguva Valmieras 5. vidusskolas komanda "Ozola Asinsbrāļi", kuru veidoja Silvestrs Tīrons, Uldis Bērziņš un Jānis Ivanovs. Piektie balvā saņēma Valmieras Drāmas teātra izrādes biļetes!

Turpat aiz godalgotā trijnieka palika pērnās sezonas līdervienības no Madonas Valsts ģimnāzijas un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas.

Nākošie komandu mači - 19.janvārī (2013.g., pie norunas, ja Zeme vēl eksistēs), savukārt, individuālās sacensības jau šogad - 18.februārī Vidzemes Augstskolas konferenču zālē Cēsu 4! Tēma solās būt moderna - urbānā ģeogrāfija jeb viss par un ap pilsētām un dzīvi tajās! Uz tikšanos ;)