Vēsturnieks Aveniņš labākais Siguldā!

Post date: Mar 05, 2017 2:29:53 PM

Par šīs sezonas 6.nodarbības norises vietu tika izvēlēta Sigulda - Vidzemes pilsēta, kas lepojas ar savu vēsturi un mantojumu no tumšajiem laikiem. Ekskursijas un izklaides gan šoreiz dalībniekiem nebija prātā, jo žūrijas sagatavotie 9 uzdevumi nodarbināja pat dziļākās smadzeņu pelēkās šūniņas. Vikingu sirojumi, viduslaiku kartes un pilsētu attēli, pilis un pilsdrupas Latvijā, kā arī Rīgas cunftes un pat moku rīki - tik plašs jautājumu klāsts bija piedāvājumā!6./7.klašu grupā pirmais panākums sezonā Mārtiņam Mārcim Pužinskim (Valmieras Valsts ģimn.), kuram nopietnu konkurenci bija gatavs sastādīt Daniēls Dadzītis (Cēsu 2.psk.). Trešo vietu ieguva jaunākais šīs grupas dalībnieks Herberts Vilhelms Fimbauers (Valmieras 5.vsk.), kurš jau pērn apliecināja savas zināšanas vēstures tēmās.

8./9.klašu grupā arī tik specifiska tēma netraucēja Kārlim Bošam (Gulbenes novada Valsts ģimn.) turpināt uzvaru sēriju. Dāvis Palieks (Madonas Valsts ģimn.) ierindojās otrajā vietā, bet trešo dalīja Dāvja komandas biedrs un vārda brālis Dāvis Romulis, kā arī Kaspars Pakulis no Smiltenes vidusskolas. Jāpiebilst, ka Agrim Ratnikam (CVĢ) pietrūka nieka punkts, lai šiem abiem pievienotos.

10.klašu grupā startēja Eduards Aveniņš (Madonas Valsts ģimn.), kurš VJĢS aprindās jau kļuvis par atzītu vēstures pārzinātāju, tādēļ arī nepārsteidza viņa pārliecinošais panākums. Divu Cēsu Valsts ģimnāzistu duelī otrā vieta Elīzai Martai Stangainei, bet trešais šoreiz Kristiāns Potašovs.

11.klašu grupā pirmā uzvara šosezon Emīlam Ralfam Zagorskim (Valmieras Valsts ģimn.). Otrā vieta šosezon stabili startējošajam Paulam Puliņam (Priekuļu vsk.), bet jau atkal trešais Krišjānis Kucins (Madonas Valsts ģimn.). Līdzīgi kā 10.klašu grupā, arī šajā sezonas kopvērtējuma labāko trijnieks tiks noskaidrots sezonas pēdējā nodarbībā aprīļa beigās.

12.klašu grupas dalībnieku rindas šosezon ar daudzskaitlību neizceļas, tādēļ liels pārsteigums nebija tikai 2 dalībnieču starts šajā reizē. Rebekai Birziņai (Madonas Valsts ģimn.) uzvarot, praktiski skaidrs ir visas sezonas kopvērtējuma diplomu sadalījums. Anna Zobena (Rīgas Kultūras vsk.) ieguva otro vietu.

Turpinot tradīciju, sezonas piektā individuālā nodarbība ieguva piekto absolūto uzvarētāju. Gana pārliecinoši par to kļuva Eduards Aveniņš, apsteidzot Kārli un Emīlu. Prieks, ka intrigas ziņā šī sezona spēs līdzināties pērnajai, jo VJĢS sezonas absolūtā uzvarētāja tituls atkal izšķirsies pēdējā nodarbībā!

Skolu kausā intriga jau teju izplēnējusi, jo Madonas Valsts ģimnāzisti droši soļo pretīm kārtējai uzvarētai sezonai. Valmieras Valsts ģimnāzija var justies droša par otro pozīciju, kamēr trešās vietas liktenis izšķirsies Gulbenes, Cēsu un Smiltenes skolu komandu starpā.

Sezonu noslēgsim 29.aprīlī, kad Vidzemes Augstskolā apbalvosim ne vien labākos pilsētvides pārzinātājus, bet arī visas sezonas izcilniekus. Uz tikšanos!