Urbānists Mārcis Pikšēns uzvar!

Post date: Feb 18, 2012 4:30:15 PM

Smaga, bet interesanta tēma sacīkstēm - urbānā ģeogrāfija Vidzemes Augstskolas telpās sagaidīja dalībniekus 18.februāra nodarbībā. Izdomāt, kāpēc radušās Latvijas pilsētas, atšķirt Baltijas pilsētas pēc etniskā sastāva un analizēt smogu - tie ir tikai daži no žūrijas sagatavotajiem pārbaudījumiem.

6.-9. klašu grupā ar uzdevumiem vislabāk tika galā Miķelis Rikveilis (Praulienas psk.), kas ilgu laiku turējās līderos arī absolūtajā vērtējumā. Sīvā cīņā par otro vietu Rūdolfs Vilks (Lizuma vsk.) izrādījās pārāks par Ernestu Ozoliņu (VVĢ). Interesanti, ka 4 nākamās pozīcijas sadalīja DACVĢ komanda.

Silvestrs Tīrons (V5V) gana pārliecinoši uzvarēja 10.klašu grupā, noķerot šīs nodarbības 2.vietas ieguvēju Kristeru Zīveru (VVĢ) arī sezonas kopvērtējumā. Ance Pavasare (CVĢ) šoreiz noslēdza labāko trijnieku.

11.klašu grupā labāko četrinieks ievērojami apsteidza pārējos šīs grupas dalībniekus. Hattrick jeb trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja Edgars Krastiņš (VVĢ), kas tagad kļuvis arī par kopvērtējuma līderi. Turpat aiz Edgara viņa komandas biedrs Roberts Georgs Fimbauers (VVĢ), bet trešā vieta šoreiz Arvīdam Gammeršmidtam (SĢ).

Iesākuši mierīgi, dienas gaitā pamatīgu tempu uzņēma 12.klases labākiem urbānisti, starp kuriem uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams cipars aiz komata! Rezultātā, par Urbānās ģeogrāfijas uzvarētāju savā grupā un arī absolūtajā vērtējumā kļuva Mārcis Pikšēns (VPĢ)! Viņam nopietnu konkurenci visā sacensību laikā izrādīja absolūtā kopvērtējuma līderis Armands Sebris (Lizuma vsk.) un Madonas komandas līdere Laura Sika (MVĢ).

Nākošā nodarbība jau pēc 2 nedēļām - Eiropas ģeogrāfija (Latvija skaitās, jo ir Eiropā) :)