Svinīgi atzīmēta VJĢS 20. sezona!

Post date: Jan 28, 2018 3:46:28 PM

8./9.klašu grupā ļoti blīvi rezultāti, tomēr maķenīt veiksmīgāks izrādījās Mārtiņš Mārcis Pružinskis (Valmieras Valsts ģ.). Vienādu punktu summu un dalītu otro vietu ieguva Gunārs Ābeltiņš (Gulbenes novada Valsts ģ.) un Daniels Dadzītis (Cēsu 2.psk.). Savukārt, 10.klašu grupā gana pārliecinošs panākums Vidzemes čempionam Kārlim Bošam (Gulbenes novada Valsts ģ.), kuram sekoja Andrejs Ķīlis un Agris Ratniks (abi Cēsu Valsts ģ.).

11.klašu grupā lielisku sezonu turpina aizvadīt Emīls Lapiņš (Smiltenes vsk.), otro vietu atstājot Eduardam Zigfrīdam Aveniņam (Madonas Valsts ģ.). Trešās vietas diploms nodarbībā Elīzai Martai Stangainei (Cēsu Valsts ģ.). 12.klašu grupā stabilitāte un panākums Krišjānim Kucinam (Madonas Valsts ģ.), bet otrā vieta Paulam Pūliņam (Priekuļu vsk.). Emīls Ralfs Zagorskis (Valmieras Valsts ģ.) ierindojās trešajā vietā.

Absolventu grupā sacensties ieradās 20, laikam jau saucami par vecajiem ģeogrāfiem. Starp tiem arī pašas pirmās VJĢS nodarbības absolūtā rezultāta īpašnieks Guntars Strazdiņš. Augstvērtīgāko punktu summu gandrīz katrā uzdevumā sakrāja pirmo 2 VJĢS sezonu izcilnieks, vēlāk ilggadējs žūrijas loceklis (pazīstams ar neskaitāmajiem problēmu uzdevumiem) ogrēnietis Reinis Bērziņš. Otro labāko rezultātu sasniedza ex-smiltenietis Jānis Siliņš, bet trešo ex-limbažnieks Jānis Zariņš.

Nodarbības absolūtajā vērtējumā, neskaitot absolventus, otrais panākums pēc kārtas Kārlim Bošam. Turpat līdzās nodarbību noslēdza Krišjānis Kucins un Artūrs Supe. Kārlis nostiprinājies sezonas absolūtā kopvērtējuma vadībā, turklāt jau martā var nodrošināt pirmās vietas diplomu.

Nodarbības noslēgumā mielojāmies ar skolotāju sarūpēto svētku kliņģeri, bet pēc nodarbības vairums absolventu 20-gadi turpināja atzīmēt viesu namā Avoti, kur tos satikt ieradās arī VJĢS veidotāji Andris Vinters un Pēteris Brūns. VJĢS pateicās visiem, bez kuriem svētki nebūtu tik izdevušies! Paldies Vidzemes Augstskolai par uzņemšanu, Paldies Jāņa sētai un Impro ceļojumiem par vērtīgajām balvām, Paldies Avotiem un Valmiermuižai par izdevušos svētku vakaru!

Turpinām darboties, lai jau pēc 2 nedēļām tiktos komandu mačos!

6./7.klašu ļoti pārliecinoši ar iepriekš neredzētiem jautājumiem galā tika Artūrs Supe (Cēsu 1.psk.), kurš arī uzrādīja trešo labāko punktu summu absolūtajā vērtējumā! Otro vietu nodarbībā ieguva Herberts Vilhelms Fimbauers (Valmieras 5.vsk.), bet trešo Roberts Bleikšs (Smiltenes vsk.).

27.janvāra nodarbība tika veltīta VJĢS jubilejas svinībām. Uzsākusi darbību 1998.gadā, šis mācību gads VJĢS ir divdesmitais, tādēļ aicinājām ne vien dalībniekus, bet arī mūsu atbalstītājus un absolventus kopīgai apaļās jubilejas atzīmēšanai. Neparasti dalībnieku rindās bija redzēt vairākus ilggadējus žūrijas dalībniekus, kas pēc ilgāka pārtraukuma atkal cīnījās ar jautājumiem, no kuriem dažus paši daudzus gadus atpakaļ bija veidojuši. Kā izrādījās, ne visi spēja atkost paši savus riekstus..Starp uzdevumiem bija gan klasiskās problēmas un apgalvojumi, gan pārskata uzdevums par unikālajām nodarbību tēmām, kādas šajos gados VJĢS izvēlētas. Daudziem bija pirmā tikšanās ar VJĢS pirmajās sezonās bieži redzētajiem diapozitīvu uzdevumiem, kā arī attēlu uzdevumam no kodoskopa plēvēm.