Sv.Brīvdabā uzvar Marija Ancēna, sezonā - Kristers Zīvers un Madonas Valsts ģimnāzija!

Post date: May 19, 2013 9:0:16 PM

Dūku ezera krastā noslēgusies 2012./13.gada VJĢS sezona. 28 Vidzemes un Latgales vidusskolēni tikās aci pret aci ar nebeidzamajiem dabas pārbaudījumiem un pievarēja tos (līdzīgi kā žūrijas uzdotos jautājumus)!

10.klašu grupā sezonas kopvērtējuma uzvarētājs līdzšinējo 6 nodarbību laikā bija jau noskaidrots - Miķelis Dāvids Rikveilis (MVĢ), tomēr atklāts bija jautājums par otrās un trešās vietas ieguvējiem. Pateicoties uzvarai Sv.Brīvdabā, Krista Annija Samcova (VVĢ) sezonu noslēdza otrajā vietā, bet trešais gan Sv.Brīvdabā, gan sezonā - Rūdolfs Vilks (Lizuma vsk.). Starp Kristu un Rūdolfu otrajā pozīcijā šoreiz Reinis Vergins (SCV).

Arī 11.klašu grupā sezonas uzvarētājs bija noskaidrots līdz SV.Brīvdabas sākumam (Kristers Zīvers no VVĢ), arī otrās pozīcijas īpašnieks Silvestrs Tīrons atradās drošā otrajā vietā, tādēļ Sv.Brīvdabai atlika noskaidrot trešās vietas ieguvēju. Negaidīti pārliecinoši startēja Madonas Valsts ģimnāzijas meiteņu trio, kas ieņēma pirmo trijnieku gan savā klašu grupā, gan absolūtajā vērtējumā. Pirmā - Marija Ancēna, otrā - Patrīcija Kolāte, trešā - Valērija Ivanova. Pateicoties panākumam, Marija sezonā ierindojās dalītajā trešajā vietā ar Alekseju Jukumu no SCV.

12.klašu grupā ierindā esot visiem smagsvariem, ar piekto panākumu šosezon savas gaitas VJĢS dalībnieku rindās noslēdza Edgars Krastiņš (VVĢ). Reinis Graviņš (VVĢ) valmieriešiem atnesa dubultuzvaru, bet trešais Sv.Brīvdabā Vidzemes Atklātās olimpiādes uzvarētājs Mārcis Šķēls (MVĢ). Kopvērtējumā aiz Edgara un Reiņa trešo pozīciju ieņēma Jānis Zirnis (VPĢ).

Klāt neesot Miķelim Rikveilim, atlika noskaidrot, vai Kristeram Zīveram izdosies izcīnīt sezonas absolūtā uzvarētāja titulu. Ar 9. vietu bija gana, lai par punktu Kristeram tas izdotos, tādēļ sveicam Kristeru ar iegūto uzvarētāja diplomu! Nākamsezon gaidām vēl spraigāku cīņu abu VJĢS līderu starpā!

Skolu kopvērtējumā pirms Sv.Brīvdabas abas pēdējās desmitgades līderes Valmieras un Madonas Valsts ģimnāzijas šķīra nieka puse punkta. Arī Madonas pusē valmierieši nepadevās, tomēr nosacītā Sv.Brīvdabas mājiniece - Madonas Valsts ģimnāzijas komanda - VJĢS ceļojošo kausu pēc 2 gadu prombūtnes atgrieza Madonā! Trešo vietu kopvērtējumā nosargāja Smiltenes ģimnāzija!

Edgars Krastiņš un Miķelis Dāvids Rikveilis jūniju un jūliju pavadīs pasaules olimpiādes zīmē, bet jūs, ģeogrāfijas entuziasti, atpūtieties - jau pēc 5 mēnešiem sāksies jaunā VJĢS sezona!