Spēcīgākie vidzemnieki kvalificējas Valsts olimpiādei.

Post date: Mar 05, 2015 11:32:41 AM

Madonas un Ērgļu novadi jau bija saņēmuši priecīgas ziņas, jo 4 šī bijušā rajona skolēni jau bija nodrošinājuši dalību valsts līmenī, pateicoties E.Birznieka JĢS Rīgā. Miķelis Dāvids Rikveilis (MVĢ) atlasē vairs nepiedalījās, bet Ilmārs Suveizda (Ēgļu vsk.) un Krišjānis Kucins (MVĢ) atlasē startēja prieka pēc un abi iekļuva labāko 50 rezultātu starpā! 10.klašu Vidzemes čempionei Rebekai Birziņai (MVĢ) starts atlasē nedaudz pieticīgāks, bet vieta Valsts olimpiādē jau kabatā kopš Vidzemes Atklātās olimpiādes! Labāko 50-nieku noslēdza Māris Bazulis (MVĢ), šis rezultāts Mārim nodrošināja startu 17.aprīlī. Madonieši (attēlā - MVĢ līderi) noteikti uzskatāmi par galvenajiem favorītiem arī valsts olimpiādē!

Arī Gulbenes novads jau bija nodrošinājis vienu dalībnieku valsts līmenī - Mārtiņš Ručevskis (GNVĢ) dalību nodrošināja ar Vidzemes čempiona titula iegūšanu. Valsts olimpiādē Gulbeni pārstāvēs arī Katrīna Anna Dille (GNVĢ), kura atlasē uzrādīja 63.labāko rezultātu!

Šogad kluss gads būs Cēsīm, kuras valstī pārstāvēs tikai viens dalībnieks - Edgars Klētnieks (CVĢ). Viņam vienīgajam novada olimpiādē izdevās sasniegt 80 punktu atzīmi. Cēsu pusi pārstāvēs arī Amatas novada labākais ģeogrāfs Rāmulis Žīgurs no Jaunpiebalgas.

Vidzemi valsts līmenī šogad pārstāvēs arī Raivis Glāznieks (Aizkraukle), Artis Alksnis (Alūksne), Nikolajs Aleksejevs (Jūrmala), Ritvars Dubults (Limbaži), Miks Mežvēvers un Artūrs Gaiķis (abi no Ogres), Ernests Dzelme (Mārupe), Jānis Bernāns (Salaspils) un veseli 3 siguldieši - Ēriks Burtnieks, Valts Krūmiņš un Krišs Puķītis.

VJĢS visiem novadniekiem novēl veiksmīgu startu 17.aprīlī un ceram, ka labākie startēs arī atlasē dalībai pasaules olimpiādē Latvijas izlases sastāvā!

Smiltenes novadu valstī pārstāvēs Linda Āboliņa (SĢ), kas atlasē sīvā cīņā pieveica Lieni Vilni (SĢ). No Valkas novada kvalificējās Elīza Skutāne (VĢ), kas gan VJĢS nodarbības neapmeklē.

25.februārī 1093 dalībnieki piedalījās atlasē ar mērķi kvalificēties Valsts ģeogrāfijas olimpiādei. Kā zināms, VJĢS jau 3 dalībniekiem vietas mācību gada svarīgākajā olimpiādē bija rezervējuši, tomēr daži no mūsu reģiona līderiem tai kvalificējās šajās sacensībās.

Valmieras reģiona grupā lielisku rezultātu sasniedza Krista Annija Samcova (VVĢ), kuras rezultāts atbilda TOP 15 valstī šajā posmā! No Valmieras kvalificējās arī februāra nodarbības pozitīvais pārsteigums - Emīls Ralfs Zagorskis (VVĢ) un Artūrs Ķelpe (VPĢ). Interesanti, ka gan Emīls, gan Artūrs ir pamatskolnieki, kuriem izdevies "izgriezt pogas" lielākajai daļai valsts vidusskolēnu! Valmieru olimpiādē pārstāvēs arī Mikus Dāvis Liepiņš (VPĢ), kuru izvirzīja VJĢS, ņemot vērā dalībnieku atlases rezultātu pārklāšanos.