Sezonu noslēgsim pilsētvidē!

Post date: Apr 23, 2017 4:1:25 PM

Klašu grupu kopvērtējumos daudz kas jau zināms, tomēr atslābt pēdējā nodarbībā ne visi līderi varēs atļauties. 6./7. klašu grupā gana drošās pozīcijās ir gan līderis Mārtiņš Dvēselītis, gan nupat ģeoloģijas olimpiādē paspīdējušais Mārtiņš Mārcis Pužinskis. Favorīts 3.vietas diplomam ir Gunārs Ābeltiņš, tomēr Gunāram vēl par to būs jāpacīnās.

8./9.klašu grupā šosezon perfektu sezonu aizvada Kārlis Bošs, kuram pēdējā nodarbībā atliek saņemt diplomu un balvas. Tomēr, zinot Kārli, viņš noteikti mēģinās beidzot iegūt arī nodarbības absolūtā uzvarētāja titulu, kas šajā reizē nozīmētu arī uzvaru visā sezonā kopumā! Ja Agris Ratniks ieradīsies uz nodarbību, cēsinieks jau būs nodrošinājis 2.vietu sezonā, bet cīņā par 3.vietas diplomu favorīti ir Roberts Birnis un Kaspars Pakulis.

10.klašu grupā sezonas labāko trio jau ir noskaidrots, tomēr secību pēdējā nodarbība var viegli izjaukt. Vai Eduards Aveniņš noturēs uzvaru sezonā pret cēsiniekiem Elīzu Martu Stangaini un Kristiānu Potašovu?

Arī 11.klašu grupā labākie 3 jau noskaidroti, tomēr, atšķirībā no 10-ajiem, te atstarpes starp līderiem ir ievērojamākas. Krišjānis Kucins diezgan droši tēmē uz uzvaru, kamēr valmierieši Emīls Ralfs Zagorskis un Pēteris Štāls ieņēmuši stabilas 2.un 3.vietu pozīcijas.

12.klašu grupā diezgan droša rādās Madonas jaunkundžu dubultuzvara. Laura Drunka pirmo vietu jau nodrošinājusi, bet Rebekai Birziņai, visticamāk, pietiks ar ierašanos 2.vietas iegūšanai. Arī trešās vietas turētājam Elvim Pumpuram gana drošas pozīcijas tās noturēšanai.

Skolu kopvērtējumā turpinās iepriekšējās sezonās redzētais - Madonas un Valmieras valsts ģimnāzijas stipri priekšā pārējām. Madonieši šogad jau iekrājuši solīdu pārsvaru. Trešās vietas diplomam 3 kandidātes - spēcīgākās Gulbenes, Cēsu un Smiltenes komandas.

Uz tikšanos!

Kādas intrigas atlikušas?

Pirmā - kurš uzvarēs šīs nodarbības absolūtajā vērtējumā? Šajā sezonā 5 individuālajās nodarbībās bijuši 5 dažādi absolūtie uzvarētāji, turklāt komandu mačos pie panākuma netika neviens no tiem! Vai šī būs pirmā sezona VJĢS vēsturē, kurā nevienam dalībniekam neizdosies uzvarēt vairāk kā reizi?

Otrā - kurš kļūs par sezonas absolūto uzvarētāju? Šobrīd ir 5 reāli kandidāti, nelielu pārsvaru sezonā iekrājuši Krišjānis Kucins un Kārlis Bošs. Uzvara pēdējā nodarbībā vienam no tiem automātiski garantētu uzvaru visas sezonas vērtējumā, bet arī Eduards Aveniņš, Emīls Ralfs Zagorskis un Laura Drunka panākuma gadījumā var iegūt lielāko punktu summu, ja vien abi iepriekš minētie labāko 4 skaitā neiekļūst.

Pēc lieliskajiem panākumiem valsts ģeogrāfijas olimpiādē, vidzemnieki gatavi noslēgt šī mācību gada VJĢS nodarbību ciklu Valmierā! Atgādināsim,ka no Rīgas madonieši pārveda zelta (Krišjānis Kucins) un bronzas (Laura Drunka) medaļas. Bet kas iegūs šīs sezonas absolūtā uzvarētāja balvas 29.aprīlī?

Laiks: 29.aprīlis, 10:00-15:00

Vieta: Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4 (tiekamies konferenču zālē)

Tēma: Pilsētvide (ieskaitot tēmas: cilvēka un ielas mijiedarbība, dzīvestelpa, urbānā mīlestība, dzelži, betons un parku ēna)

Līdzi nepieciešams: Jaciņš un citas drēbes 1,5h pastaigai ārpus telpas, rakstāmais un kāda pamatnīte (planšetīte) rakstīšanai, vismaz 3 krāsu zīmuļi, 1,5 eur