Sezona noslēgusies Lubūža krastos

Post date: Oct 04, 2011 12:55:29 PM

Spītējot nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, VJĢS dalībnieki un žūrijas pārstāvji 14. maijā devās iepazīt Liepas (Lodes) un Raunas (Raunas) puses labumus. Pārgājiena starts bija Liepas Lielajā Ellītē, kuras apskate tika apvienota ar jautājumiem par Priekuļu novadu, kurā Liepa (Lode) pašlaik ietilpst, kā arī par Lodes ķieģeļu rūpnīcu un ķieģeļiem Sarmīte un Ilzīte. Pēc Veidenbauma kapavietas aplūkošanas, dalībnieki veica garo distanci līdz Raunai, nokrišņi un vēsais gaiss nespēja ģeogrāfus apturēt. Nelielas pieturvietas pie Papīrfabrikas un Pāvulu karjera, pēc kurām Raunas nozīmīgāko vietu apskate - Staburags (kas ir vienīgais Latvijas veidojums) un Raunas pilsdrupas, kurās tad arī noslēdzās šīs Brīvdabas pārgājiens. Pēcāk Lubūža krastos tika sumināti gan Brīvdabas, gan visas sezonas labākie. Brīvdabā savu otro absolūto uzvaru sezonā sīvā cīņā izcīnīja Jānis Gruduls (MVĢ), pieveicot ne vien visus 10.klases skolēnus, bet arī pārējos klātesošos vidusskolēnus! 10.klašu grupā otrā vieta sezonas līderim Edgaram Krastiņam (VVĢ), bet trešais vēl viens madonietis - zābaka mešanas čempions Mārcis Šķēls! 11.klašu grupā ar uzvaru sezonu noslēdza Armands Sebris (Lizuma vsk.), aiz sevis atstājo Normundu Eliņu (MVĢ) un Kārli Lindi (VVV). 12.klašu grupā uzvara Brīvdabā Mikum Ķemzānam (MVĢ), kas aiz sevis atstāja komandas biedru Uldi Garanču un Martu Mellēnu (VVĢ). Sezonas kopvērtējumos brīvdaba nesusi vairākas izmaiņas. 10.klašu grupā gan līderi saglabāja savas pozīcijas, par kopvērtējuma uzvarētāju kļūstot Edgaram Krastiņam, otro vietu sezonā iegūstot Robertam Georgam Fimbaueram VVĢ), bet trešo - Arvīdam Gammeršmidtam (SĢ).

11.klašu grupā uzvara Brīvdabā Armandam Sebrim nesusi panākumu arī visas sezonas kopvērtējuma tabulā, uz otro vietu atbīdot Tomu Rozentālu (VPĢ), bet trešā šosezon - Laura Sika (MVĢ) .

12.klašu grupā līderu duelis izpalika, kā rezultātā par absolventu čempioni kļuva Marta Mellēna, otrais - Jurģis Suts (VPĢ), bet Viesturs Mušperts ar trešo vietu noslēdz savu ilggadējo VJĢS karjeru.

Absolūtajā kopvērtējumā šosezon labākos rezultātus uzrādījis Jurģis Suts, apsteidzot Armandu Sebri un Martu Mellēnu!

Skolu kopvērtējumā triumfēja Valmieras Valsts ģimnāzija, kas pēc 2 gadu pauzes VJĢS ceļojošo skolu kausu varēs lepni izstādīt savās telpās. Pateicoties Brīvdabai, uz otro vietu pakāpās Madonas Valsts ģimnāzija, savukārt trešā vieta šosezon Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komandai.

2010./11. gada VJĢS sezona ir noslēgusies! Vēlam veiksmi un izturību mācību gadu beidzot, eksāmenus (ja tā ir) pievarējot! Uz tikšanos rudenī, kad jau atklāsim 2011./12.gada nodarbību ciklu! Lielisku vasaru :)