Sarežģītā nodarbībā otro uzvaru sezonā izcīna Rikveilis!

Post date: Feb 02, 2013 2:36:48 PM

Pirmo reizi VJĢS vēsturē izspēlēta Sakrālā ģeogrāfija. 2.februārī Vidzemes Augstskolā pulcējās 29 drosmīgākie jaunie ģeogrāfi, kurus šī tēma nebiedēja. Jautājumos žūrija skāra ne vien tradicionālās reliģijas, bet arī tādas, par kurām daudziem atliek vien ieplest acis - zoroastristi, raēlisti.

6.-9.klašu grupā par pārsteigumu parūpējās Krišjānis Kucins (MVĢ), kas aizvadīja neticamas karšu cīņas, vien finālā piekāpjoties Miķelim Rikveilim. Pateicoties karšu cīņās iegūtajiem punktiem, Krišjānim izdevās apsteigt Mārtiņu Ručevski (GNVĢ) un Māri Bazuli (MVĢ), izcīnot pirmo uzvaru VJĢS! Mārtiņam labākais rezultāts šajā sezonā - otrā vieta, bet Mārim trešā vieta netraucē saglabāt līderpozīcijas kopvērtējumā.

10.klašu grupā uzvarētāja noteikšana iztika bez pārsteigumiem - Miķelis Rikveilis (MVĢ) uzrādīja labāko rezultātu teju visos uzdevumos. Gana pārliecinoši otrajā vietā ierindojās Rūdolfs Vilks (Lizuma vsk.), bet trešajā - Laine Lupkina (DACVĢ). Visi trīs turpina cīņu par sezonas kopvērtējuma diplomiem.

11.klašu grupā kārtējā uzvara Kristeram Zīveram (VVĢ). Cīņa par otro vietu bija krietni sīvāka, kā rezultātā Paula Vīksne (VVĢ) nokārtoja komandai dubultuzvaru, bet Lauras Akmentiņas (SĢ) trešā vieta izrādījās vienīgais diploms smilteniešiem šoreiz.

12.klašu grupā labāko trijnieks nodarbības laikā bieži mainījās vietām rezultātu tabulā. Gala iznākums - pirmais kopvērtējuma līderis Edgars Krastiņš (VVĢ), otrais rezultāts Jānim Zirnim (VPĢ), bet trešā vieta Reinim Graviņam (VVĢ).

Absolūtajā vērtējumā pārliecinoša uzvara Miķelim Rikveilim, kas uzrādīja labākos rezultātus jautājumos par reliģiskajiem kariem, vislabāk atpazina baznīcas, garīgos līderus (vienāds rezultāts ar Mārtiņu Ručevski) un simbolus, kā arī uzvarēja karšu cīņās! Edgars Krastiņš labākais bija uzdevumā par ticībām un māņticībām, Kristers Zīvers - sakrālo terminu atpazīšanā, Jānis Zirnis - attēlu kārtā, Reinis Graviņš pilnīgi precīzi spēja saranžēt baznīcas pēc vecuma.

Pēc mēneša tiksimies Smiltenē, kur nodarbības tēma noteikti iepriecinās Krišjāni Kucinu - Āfrikas ģeogrāfija!