Sīvā cīņā Rikveilim otrā uzvara šosezon!

Post date: Nov 24, 2013 7:22:2 PM

Pirmo reizi VJĢS nodarbības tēma bija tik plaša - viss visums un vēl klimats piedevām! Katru gadu tieši šīs specifiskās tēmas (sakrālā, militārā, meža utt.) nes pārsteigumus rezultātu tabulās, tomēr šoreiz tādu nebija daudz. Dienu pirms pirmā sniega šoziem 70 Vidzemes skolēni tikās Valmieras Valsts ģimnāzijā!

6.-9.klašu grupā pārliecinoši turpina startēt Krišjānis Kucins (MVĢ), tomēr pārsteigumus sagādāja otrās un trešās vietas ieguvēji, kas blīvi sarindojās dažu punktu robežās ar pirmo desmitnieku. Otrā vieta Rubenes pamatskolas skolēnam Kristapam Picelēvičam, bet trešā vieta Lubānas vidusskolas dalībniecei Rebekai Birziņai. Labāko rezultātu kādā no kārtām šajā grupā uzrādīja 11 (!) dalībnieki!

10.klašu grupā cīņa ne mazāk sīva. Punkts punktā ne vien lielākajā daļā kārtu, bet arī nodarbības noslēgumā visam labāko četriniekam. Veiksmīgākā šajā nodarbībā izrādījās Kristīne Pēča (VVĢ), kas apsteidza gan Mārtiņu Ručevski (GNVĢ), gan Māri Bazuli (MVĢ), gan Oskaru Vanagu (DACVĢ). Pirmās nodarbības uzvarētājs Oskars saglabā savu vadību kopvērtējumā, tomēr uz papēžiem tam min arī pārējie trīs šīs nodarbības veiksminieki!

11.klašu grupā intriga, vai beidzot izdosies apturēt Miķeļa Rikveiļa (MVĢ) uzvaras gājienu, ilga līdz nodarbības vidum. Uzrādot labākos rezultātus 5 no 8 uzdevumiem Miķelis jau atkal pirmais! Otrais kosmosa un klimata jautājumos Ilmārs Suveizda no Ērgļu vidusskolas, bet trešais Mārtiņš Indzeris no Gulbenes vidusskolas.

12.klašu grupā, nestartējot Silvestram Tīronam, tika gaidīts līderu duets. Pārsteigumi izpalika - sezonas līderi Kristers Zīvers (VVĢ) un Arvis Simsons (CVĢ) sadalīja pirmās divas vietas, šoreiz par nieka tiesu labākam esot Kristeram. Tik pat niecīga (0,5p) atstarpe šķīra Oskaru Niku Mālnieku (MVĢ) no Toma Čakara (CVĢ), tādēļ nav brīnums, ka fotofinišā pat žūrija nespēja izšķirt, kurš tad trešo vietu ir ieguvis. Labāks izrādījās Oskars, trešajā vietā izvirzoties arī sezonas kopvērtējumā.

Labāko rezultātu kādā no kārtām absolūtajā vērtējumā uzrādīja 8 dalībnieki. Sīvā konkurence un līdzvērtīgie rezultāti ļāva otro uzvaru izcīnīt Miķelim Dāvidam Rikveilim, kurš šoreiz labākais bija vien uzdevumā par meteoroliģsko terminoloģiju, kamēr citos uzdevumos uzrādījā augstvērtīgus rezultātus.

Nākošā tikšanās reize decembrī, kad Vidzemes Augstskolas telpās noskaidrosim šī gada Vidzemes čempionus un dalīsim celazīmes uz valsts olimpiādi! Uz tikšanos!