Rikveilis un madonieši - šīs sezonas čempioni!

Post date: May 21, 2014 11:59:22 AM

Šosezon kaut reizi VJĢS nodarbībās piedalījās 174 skolēni no 21 skolas. Uzvarot visās 4 individuālajās nodarbībās, kurās piedalījies, par šīs sezonas absolūto uzvarētāju kļuvis Miķelis Dāvids Rikveilis! Divas absolūtās uzvaras un otrā vieta kopvērtējumā Kristeram Zīveram, bet trešā vieta jaunajam Madonas talantam Krišjānim Kucinam!

Skolu kopvērtējumā pirmās divas vietas līdzīgi kā pērn ieņēma Madonas Valsts ģimnāzijas un Valmieras Valsts ģimnāzijas komandas. Ja pērn madonieši par uzvaru varēja priecāties vien Sv.Brīvdabas noslēgumā, tad šosezon tituls "nāca vieglāk". Labākie rezutāti visās nodarbībās un valmierieši balto karogu izkāra jau pēc aprīļa nodarbības. Pēc neveiksmīgās 2011./12.gada sezonas madonieši labākie jau 2 sezonas pēc kārtas!

Pēdējās 10 sezonās (izņemot 2011./12.) pārējo skolu komandas cīnās par vakanto 3.vietu skolu kopvērtējumā. Šosezon uz to pretendēja vairākas skolas, tomēr Sv.Brīvdabā vajadzīgos punktus ieguva un pirmo reizi skolu trijniekā ielauzās Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas komanda. Pērnās sezonas trešās vietas ieguvēji no Smiltenes ģimnāzijas šogad spiesti samierināties ar 4.ailīti.

Vasarā spēcīgākie valsts ģeogrāfi (tai skaitā arī pāris vidzemnieki) startēs starptautiskajās olimpiādēs, bet pārējiem laiks atpūsties un pa starpai arī audzēt muskuļus nākošajai - VJĢS 2014./15. sezonai! Tā sāksies rudenī un turpināsies līdz pat maijam, kad diplomi tiks dalīti Vecpiebalgas pusē!

12.klašu grupā dominēja pērnās sezonas absolūtā kopvērtējuma uzvarētājs Kristers Zīvers (VVĢ), kurš apsteidza gan Mariju Ancēnu, gan Oskaru Niku Mālnieku (abi MVĢ). Individuālajās nodarbībās kaut reizi izdevās uzvarēt gan Kristeram, gan Marijai, gan Silvestram Tīronam (V5V), savukārt Oskaram panākums komandu mačos.

11.klašu grupā intriga par uzvarētāju parasti bija manāma, ja klāt nebija Miķeļa Dāvida Rikveiļa (MVĢ). Šīs abas reizes izmantoja Ilmārs Suveizda (Ērgļu vsk.), kopvērtējumā sezonu noslēdzot stabilā 2.vietā. Trešā vieta šosezon Mārtiņam Indzerim (GVsk), kurš pa reizei bijis otrajā un trešajā vietā nodarbībās.

Ludza ezera krastā 17.maijā tika pasniegti diplomi VJĢS 2013./14. sezonas izcilniekiem. Pamatskolēni bija apbalvoti jau aprīlī, bet vidusskolēniem Sv.Brīvdaba izšķīra vietu sadalījumu 7 nodarbību maratonā!

10.klašu grupā intriga saglabājās līdz Sv.Brīvdabas beigām. Uzvarot pēdējās 3 nodarbības, arī Sv.Brīvdabā, par sezonas uzvarētāju kļuva Mārtiņš Ručevskis (GNVĢ)! Pērnās sezonas pamatskolas kopvērtējuma līderis Māris Bazulis (MVĢ) šosezon otrajā vietā. Trešo vietu jau laicīgi bija nodrošinājis Oskars Vanags no DACVĢ. Visi trīs jaunieši, kā arī Kristīne Pēča (VVĢ) kaut reizi šosezon izcīnīja uzvaras.