Rikveilim pārliecinoša uzvara Smiltenē!

Post date: Mar 29, 2015 5:32:48 PM

11.klašu grupā labāko trijnieks finišēja 2,5 punktu robežās, šajā sīvajā cīņā uzvarot Oskaram Vanagam (DACVĢ). Otrā vietā Māris Bazulis (MVĢ), bet trešais Kārlis Krastiņš (VVĢ). Oskaram panākums ļāvis izvirzīties kopvērtējuma galvgalī, tomēr vidusskolēniem, kā zināms, vēl 2 nodarbības priekšā, tādēļ drošs par panākumu Oskars vēl justies nevar.

Vecāko klašu grupā Miķelis Dāvids Rikveilis (MVĢ) pierādīja, ka politiskā ģeogrāfija ir viņa lauciņš, izcīnot pārliecinošu panākumu. Tēmu par svešu nosaukt nevar arī Ilmārs Suveizda (Ērgļu vsk.) un Laine Lupkina (DACVĢ), iegūstot attiecīgi otro un trešo vietu. Miķelim panākums jau šobrīd garantējis uzvaru šīs sezonas 12.klašu kopvērtējumā!

Nodarbības absolūtajā vērtējumā pārliecinošs panākums padevās Rikveilim, apsteidzot savas klašu grupas tuvāko sekotāju Suveizdu un visus trīs labākos pamatskolniekus, kas arī iekļuva labāko pieciniekā. Pateicoties faktam, ka visi trīs pamatskolnieki ir arī tuvākie sekotāji sezonas absolūtajā kopvērtējumā, jau šobrīd varam sveikt Miķeli ar šīs sezonas absolūtā kopvērtējuma uzvarētāja godu! Iespaidīga sezona! Pagalam neveiksmīgas sacensības mājiniekiem smilteniešiem, no kuriem tikai daži spēja uzrādīt augstākus rezultātus par nodarbības vidējiem.

Tikpat pārliecinoši, cik kopvērtējumu tabulās šosezon līderē Miķelis, arī skolu kausā pamatīgi atrāvusies no sekotājiem ir Madonas Valsts ģimnāzijas komanda. Diezgan viennozīmīgi jau varam apgalvot, ka madonieši saglabās kausu, bet Valmieras Valsts ģimnāzija nosargās otro pozīciju.

Nākošā nodarbība paredzēta aprīļa beigās, kad jaunos ģeogrāfus uzņems Vidzemes Augstskola. Tēma diezgan ūdeņaina - hidroģeogrāfija.

Uz tikšanos!

10.klašu grupā kārtējais panākums Rebekai Birziņai (MVĢ), kas apsteidza tiešos konkurentus sezonas kopvērtējumā - Elvi Pumpuru (CVĢ) un Lauru Drunku (MVĢ). Laurai dalīta trešā vieta ar Ritvaru Sebri (Lizuma vsk.).

Pamatskolas klašu grupā turpinājās šosezon redzētais duelis starp Krišjāni Kucinu (MVĢ) un Emīlu Ralfu Zagorski (VVĢ). Šoreiz par pāris punktiem veiksmīgāks izrādījās Krišjānis. Trešā vieta šajā nodarbībā Pēterim Štālam (VVĢ). Pirms sezonas noslēdzošās nodarbības (pamatskolēniem) Emīls saglabā nelielu pārsvaru kopvērtējumā.

1.uzdevums visaptverošs - bilžu randoms par un ap politiskās ģeogrāfijas tēmu. Noskaidrojām, kas ir jaunās Eiropas Kultūras galvaspilsētas, un kuras valsts himna ir "Yumi, yumi, yumi".

2.uzdevuma autors bija Vidzemes atklātās olimpiādes čempions Leopolds, kurš VJĢS dalībniekiem bija sagatavojis dažādas politiskās sejas.

3.uzdevumā dalībnieki savienoja valstis ar to reģioniem, bet 4.uzdevumā dažādus faktus ievietoja pasaules kartē.

Nedaudz neierasts bija 5.uzdevums, kuram sākoties dalībnieki iepazinās ar 2008.gada notikumiem Gruzijā, bet, pēc S.Semjonova filmas noskatīšanās, atbildēja uz jautājumiem par un ap redzēto.

6.uzdevums piedāvāja karikatūru baudīšanu, starp kurām netrūka ironijas par Valsts Prezidentu un Eiropas prezidentūru.

7.uzdevumu dalībnieki pavadīja stāvot kājās, jo žūrija atskaņoja dažādu valstu himnas, bet noslēdzošais uzdevums bija dīvainu un mazāk redzētu karogu atpazīšana. Izrādās, ka pat Mongolijas neonacistiem ir savs karogs!

VJĢS katru sezonu tradicionāli rīko izbraukuma nodarbību, kuru šosezon bija gatava uzņemt Smiltenes ģimnāzija. 60 reģiona ģeogrāfi no tuvākām un tālākām vietām ieradās, lai mērotos spēkiem politiskajā ģeogrāfijā. Žūrija, kā ierasts, uzdevumos aptvēra plašu tēmu loku, piedāvājot 8 uzdevumus: