Ralfs Bormanis pieveic visus debesīs!

Post date: Dec 07, 2019 2:20:23 PM

2019.gada pēdējā tikšanās reizē Vidzemes Jauno ģeogrāfu skola piedāvāja vēl nebijušu tēmu - Debesu ģeogrāfiju, zem kuras žūrija pamanījās satilpināt gan uz zemes esošos debesskrāpjus, gan putnus un lidmašīnas virs tiem, tāpat skatot zvaigznes un pat debesīs mītošos dievus. Spītējot lietum, 73 dalībnieki bija gatavi mēroties spēkiem ar bieži vien dīvainiem jautājumiem, mēģinot izspriest, vai dziesmā, kur debesis iekrita tevī, valda ciklons vai anticiklons.

Ar šādu neparastu uzdevumu kombināciju jaunākajā klašu grupā gatavi spēkoties bija daudzi, par ko liecināja līdzvērtīgā rezultātu tabula. Otro nodarbību šosezon ar uzvaru noslēdza Kristians Deivs Grīviņš (Valmieras Valsts ģimnāzija), apsteidzot Martu Lupkinu (Cēsu Valsts ģimnāzija) un Robertu Krūmiņu (Kusas pamatskola). Kristians atguvis vadību sezonas kopvērtējumā, tomēr konkurenti min uz pēdām.

Arī 8./9.klašu grupā bija nepieciešams fotofinišs, kurā maķenīt veiksmīgāks izrādījās Artūrs Strakšs (Siguldas Valsts ģimnāzija), pārspējot savu vārda brāli Artūru Supi (Cēsu 1.pamatskola). Trešā vietā ierindojās Edvards Jermacāns (Madonas Valsts ģimnāzija). Artūru duelī Siguldas Artūram izdevies maķenīt pietuvoties cēsiniekam sezonas gala vērtējumā.

Vidusskolas grupā no pirmās līdz pēdējai kārtai līderis bija tikai viens - Ralfs Bormanis (Madonas Valsts ģimnāzija). Otrās vietas diploms šoreiz Kārlim Bošam (Gulbenes novada valsts ģimnāzija), bet trešās - Mārtiņam Mārcim Pružinskim (Valmieras Valsts ģimnāzija). Ralfs pārņēmis sezonas līdera godu, kamēr Kārlis un Mārtiņš no labāko trio izbīdīja saslimušo Andreju Ķīli.

Absolūtajā vērtējumā pārliecinošs panākums Ralfam Bormanim, kurš, spītējot tēmu dažādībai, visās nodarbības kārtās bija starp līderiem. Abi pamatskolas Artūri sadalīja atlikušās TOP3 vietas nodarbībā. Sezonas absolūtajā vērtējumā Ralfam izdevies pārņemt vadību, bet jau janvārī būs cīņa par dubultpunktiem.

Skolu kausā Cēsu Valsts ģimnāzija vēl mazliet attālinājās no Valmieras Valsts ģimnāzijas, bet labāko trīs komandu sarakstu noslēdz Madonas Valsts ģimnāzija.

Janvārī dalīsim medaļas Vidzemes Atklātajā olimpiādē, kā arī dosim dubultos punktus. Bet līdz tam žūrija novēl patīkamus un svinīgus tuvojošos svētkus!