Rīgas reģionā vislabāk orientējas Rinalds Rozenfelds!

Post date: Sep 30, 2017 2:53:5 PM

12.klašu grupā pārliecinošs panākums Pēterim Štālam (Valmieras Valsts ģimnāzija), kurš apsteidza skolasbiedru Valtu Pavasaru un arī Kristu Janiseli (Madonas Valsts ģimnāzija).

Absolūtajā vērtējumā Rinaldam Rozenfeldam izdevās par nieka tiesu izcīnīt uzvaru. Abi ar Pēteri Štālu ar krietnu pārsvaru sadalīja uzvaru nodarbībā. Par trešo labāko absolūto rezultātu punktu ieguva Georgs Gibala. Labākie 20 šīs nodarbības dalībnieki tiek atbrīvoti no E.Birznieka JĢS priekšsacīkšu nodarbības, jau kvalificējoties atklātajai olimpiādei.

Skolu kausā jaunais kopvērtējuma formāts lielas izmaiņas nav ieviesis - par pirmo vietu atkal cīnās Valmieras un Madonas vadošās skolas, valmieriešiem esot pussoli priekšā.

Nākamā nodarbība Lāčplēša dienā - 11.novembrī, kad aizceļosim Latīņamerikas virzienā!

Gulbenes novada Valsts ģimnāzijai pirmās vietas diplomu šoreiz nodrošināja Georgs Gibala. Jēkabs Putniņš (Madonas Valsts ģimnāzija) un Emīls Lapiņš (Smiltenes vidusskola) attiecīgi otrajā un trešajā vietā.

10.klašu grupā lielisks panākums rīdziniekam Rinaldam Rozenfeldam (Āgenskalna Valsts ģimnāzija). Pērnās sezonas čempions Kārlis Bošs (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija) tikai par mata tiesu apsteidza Agri Ratniku (Cēsu Valsts ģimnāzija), puišiem sadalot abus atlikušos diplomus.

8.-9.klašu grupā ierasti kuplākais dalībnieku skaits. Šoreiz panākums Robertam Birnim (Valmieras Valsts ģimnāzija), kurš pārspēja Mārtiņu Dvēselīti (Kusas pamatskola). Trešā vieta Katrīnai Dambeniecei no Madonas Valsts ģimnāzijas.

VJĢS 20.sezonu šoreiz sāk neierasti agri - jau pēdējā septembra dienā. Pirmā nodarbības tēma parasti nav eksotiska, un tāda tā nebija arī šosezon - Rīga un Pierīgas reģions. Uzdevumos par uzņēmumiem, kapitālsabiedrībām, attēlos no augstuma, kā arī dažādās citās tēmās sevi par mājiniekiem nosacīti varēja saukt jaunie ģeogrāfi no Limbažu, Alojas un Rīgas puses, jo tēma iekļāva arī viņu dzīvesvietas.

Jaunāko klašu grupā savu pirmo panākumu izcīnīja Madara Elza Rudzīte no Straupes pamatskolas. Viņa pārspēja Robertu Bleikšu (Smiltenes vidusskola) un Herbertu Vilhelmu Fimbaueru (Valmieras 5.vidusskola).