Pirmo uzvaru izcīna Andrejs Ķīlis, Skolu kauss negaidīti ceļo uz Madonu!

Post date: Mar 16, 2019 8:16:11 PM

2018./19.mācību gadā VJĢS aizvadījusi pēdējo nodarbību, 16.martā tiekoties Vidzemes Augstskolas telpās, lai risinātu sporta un veselības ģeogrāfijas jautājumus. Pavasaros allaž piedāvājam ar ģeogrāfiju mazāk saistītas tēmas un lieki piebilst, ka šoreiz virkne jautājumu ar ģeogrāfiju nebija saistīti nemaz. To, ka esam ne vien ģeogrāfu, bet arī erudītu konkurss, apstiprināja rezultātu tabula, kurā vairums sezonas labāko labāko rindās bija arī šādās tēmās.

6./7.klašu grupā perfektu sezonu aizvadījis Artūrs Supe (Cēsu 1.psk.), kurš arī tik piņķerīgā nodarbībā tomēr iekrāja lielāku punktu summu kā konkurenti. Otro vietu nodarbībā un trešo sezonas kopvērtējumā ieguva Edvards Jermacāns (Madonas Valsts ģimn.), bet nodarbības trešās vietas diplomu ieguva Linards Grava (Gulbenes novada Valsts ģimn.), stabili finišējot sezonas otrajā ailītē.

8./9.klašu grupā visu sezonas diplomu sadale bija atlikta uz pēdējo nodarbību, kurā veiksmīgākais izrādījās Jānis Saverass (Valmieras Valsts ģimn.), nodrošinot arī uzvaru sezonas kopvērtējumā. Interesanti, ka šī bija Jāņa vienīgā uzvara sezonā, tomēr stabilitāte nodrošināja panākumu. Mārtiņa Dvēselīša (Kusas psk.) iegūtais puspunkta pārsvars nodarbībā nodrošināja arī otro vietu sezonas kopvērtējumā, par mata tiesu apsteidzot Mārtiņu Mārci Pružinski (Valmieras Valsts ģimn.).

Vidusskolas klašu grupā beidzot pie panākuma ticis Andrejs Ķīlis, kam uzvara arī nodarbības absolūtajā vērtējumā. Sezonas griezumā gan Andrejs ārpus apbalvoto trijnieka. Toties ļoti veiksmīgā nodarbība (2.vieta) labāko trijniekā ieveda Ralfu Bormani (Madonas Valsts ģimn.), kam sezonas trešā labākā punktu summa. Pārliecinošais sezonas līderis Kārlis Bošs (Gulbenes novada Valsts ģimn.) arī šajā sarežģītajā tēmā iekļuva trijniekā, dalot trešo vietu ar Kristapu Kažuro (Smiltenes vsk.). Kārlis sezonā iekrājis vislielāko punktu summu, bet viņa skolas biedrs Kristaps Melnis sezonas vērtējumā ieguva otro vietu.

Sen nebijusi intriga valdīja skolu kausa kopvērtējumā, pirms pēdējās nodarbības veselām trīs komandām kandidējot uz ceļojošo kausu. Sezonu lieliski aizvadījusī Gulbenes novada Valsts ģimnāzija draudēja izjaukt visus 20 VJĢS gadus valdījušo Valmieras un Madonas dominanci, tomēr pēdējā nodarbībā nelielais pārsvars izdzisa, gulbeniešus atsviežot uz tabulas trešo ailīti. Valmieras Valsts ģimnāzija no kausa uz gadu atvadījusies, jo šosezon uzrādīja otro labāko punktu summu, bet par jaunajiem kausa turētājiem kļuvuši Madonas Valsts ģimnāzijas skolēni, kam padevās varens finiša spurts, īstajā brīdī uzrādot vislabāko nodarbības punktu summu!

Novēlam visiem eksāmenu kārtotājiem max punktus (vai vismaz labāko rezultātu starp dalībniekiem), vēlāk novēlēsim arī lielisku vasaru! Un pēc pusgada jau atkal tiekamies!