Pirmo reizi sakrālā ģeogrāfija

Post date: Jan 28, 2013 10:44:34 AM

Pēc komandu mačiem atsākas ikmēneša nodarbības ar individuālo vērtējumu. Savā 15. pastāvēšanas sezonā VJĢS izraudzījusies tēmas, kas nav ikdienišķas un iekļauj maz skartas ģeogrāfijas nozares. Aprīlī ar pamatīgu šovu tiks aizvadīta Padomju ģeogrāfijas nodarbība, savukārt, februārī pirmo reizi rīkojam sakrālās ģeogrāfijas nodarbību.

Reliģijas, kulti veidojušies kopā ar cilvēci. Sākotnēji cilvēkiem bija veselas dievu un garu sistēmas, dažās no tām eksistēja pat vairāki simti augstāku spēku. Mūsdienās liela daļa pasaules ir monoteiska - pielūdz vienu (augstāko) dievību. Tomēr šķietamā vienotība reliģijas formā nav uzskatāma par vienotību starp ticībām - reliģiju un konfesiju skaits arī mūsdienās ir gana liels, arī pasaules uzskati katrā no tām ir atšķirīgi. Tieši tādēļ ir interesanti uzzināt par ticības kultūru ārpus mums zināmās sociālās iekārtas, salīdzināt paražas un normas dažādās pasaules zemēs.

Ko sagaidīt šajā nodarbībā? Reliģijai ir milzīga ietekme kultūrvēsturē. Jautāsim par reliģijas ietekmi dažādos notikumos senajos laikos, pētīsim sakrālo vidi ap mums un salīdzināsim pieredzes visā pasaulē. VJĢS žūrija sola nodarbību veidot ģeogrāfijas robežās, maksimāli izvairoties no tīrās teoloģijas. Centīsimies būt konsekventi un vienlīdzīgi vērtēt dažādas reliģijas un konfesijas.

2.februāra nodarbība:

Nodarbības sākums: 10:00

Vieta: Vidzemes Augstskolas Konferenču zāle (Cēsu 4)

Dalības maksa: 1Ls/pers.

Līdzi jāņem: Pildspalva (krustiņš nav obligāts)

P.S. Cīņai ar špikotājiem esam izvēlējušies šariata metodes!

Ceram, ka tēma nenobiedēs! Būs taču interesanti!

Uz tikšanos :)