Pasaules medaļnieki labākie sezonas ievadā

Post date: Sep 24, 2019 11:33:44 AM

Vidusskolas grupā abi pasaules sudraba medaļu ieguvēji nodemonstrēja zināšanas arī tik specifiskos un sarežģītos jautājumos, kādus žūrija šoreiz bija sarūpējusi, uzvaru izcīnot Andrejam Ķīlim (Cēsu Valsts ģimnāzija), bet otro vietu - Kārlim Bošam (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija). Labākais no "mirstīgajiem" izrādījās Kristaps Kažuro (Smiltenes vidusskola), iegūstot trešās vietas diplomu.

8./9.klašu grupā tehnisku problēmu dēļ precīzi rezultāti zināmi vien tagad. Pārbaudot otrreiz visus darbus, par lielākās punktu summas īpašnieku kļuva Artūrs Supe (Cēsu 1.pamatskola), otro punktu summu sakrāja Artūrs Strakšs (Siguldas Valsts ģimnāzija), bet trešo vietu dalīja Herberts Vilhelms Fimbauers (Valmieras 5.vidusskola) un Edvards Dāvis Putrālis (Smiltenes vidusskola).

Jauno mācību gadu VJĢS uzsāka ar tuvas un ne tik tuvas tēmas izspēli, apvienojot Baltijas un Balto jūru. 91 dalībnieks no 21 skolas ieradās cīnīties ar uzdevumiem, kas šoreiz žūrijai bija padevušies ļoti sarežģīti. Sarežģīti žūrijai padevās arī darbs ar tehniku, kas šoreiz niķojās, nodarbību padarot garāku kā plānots. Atvainojamies jau iepriekš visiem tiem, kam mājās nācās atgriezties vēlāk kā cerēts!

6./7.klašu grupā pie panākuma tika Kristians Deivs Grīviņš (Valmieras Valsts ģimnāzija), otrās vietas diploms Matīsam Elknītim (Madonas Valsts ģimnāzija), bet trešās - Laurim Tomiņam (Barkavas pamatskola).

Absolūtajā vērtējumā šoreiz labāko trio visi vidusskolēni. Bet skolu kauss iesācies ar ļoti līdzvērtīgām komandu summām - vadībā izvirzījusies Valmieras Valsts ģimnāzija, kurai seko Cēsu Valsts ģimnāzija un Madonas ģimnāzijas, kā arī Smiltenes vidusskola, kura pirmajā nodarbībā vienīgā ieguva vairāk par vienu diplomu.

Nākamā nodarbība jau drīz - 12.oktobrī! Tad sadalīsim balvas saimnieciskās un tehnoloģiju ģeogrāfijas tēmās, kā arī ceļazīmes uz E.Birznieka JĢS Latvijas Atklāto olimpiādi!

Uz tikšanos!