Par Vidzemes čempioni kļūst Laura Drunka!

Post date: Dec 06, 2015 3:27:28 PM

Vidusskolas klašu grupās pirmo vietu ieguvēji nodrošina dalību valsts olimpiādē, tādēļ saprotama bija lielā skolēnu motivācija. 10.klašu grupā dubli nokārtoja Krišjānis Kucins (MVĢ), pēc uzvaras E.Birznieka JĢS (Rīgā), uzvarot arī VJĢS Atklātajā olimpiādē. Ar otro vietu VJĢS Atklātajā olimpiādē bija pietiekoši, lai Emīls Ralfs Zagorskis (VVĢ) arī nodrošinātu dalību Valsts olimpiādē. Cīņā par trešo diplomu šoreiz labāks izrādījās Haralds Iesalnieks (MVĢ). Krišjānis un Emīls stabili iekārtojušies kopvērtējuma pirmajās pozīcijās, savukārt labākais no peletona tagad ir Pēteris Štāls.

11.klašu grupā ļoti pārliecinoša uzvara Laurai Drunkai (MVĢ), kurai Vidzemes čempiones tituls! Cīņā par otro vietu iesaistījās uzreiz 5 ģeogrāfi, visu izšķirot niansēm (piem. labotājam). Rezultātus pārskatot un pārskaitot, otro vietu ieguva Hārdijs Nogobods (GNVĢ), bet trešo vietu Rebeka Birziņa (MVĢ). Kopvērtējumā Rebeka attālinājusies no tuvākā sekotāja, kura pēc šī panākuma ir Laura.

Vecāko klašu grupā līdz dublim daudz netrūka Mārim Bazulim (MVĢ), kuram kāju priekšā aizlika jaunais Vidzemes čempions Oskars Vanags (DACVĢ). 4 jaunkundžu cīņu par 3.vietu nācās izšķirt ar pārskaitīšanas palīdzību, kā rezultātā fotofinišā labākā un 3.vietas diplomu ieguva Alise Amura (MVĢ). Kopvērtējuma labāko trijnieks identisks šīs olimpiādes rezultātiem.

Nopietnas pretenzijas Vidzemes absolūtā čempiona titulam spēja izrādīt 5 ģeogrāfi. Diezgan negaidīti, pēc darba lapu pārskatīšanas, par 2015.gada Vidzemes absolūto čempioni kļuvusi Laura Drunka (attēlā pa vidu)! Sezonas absolūtajā kopvērtējumā šobrīd nekas nav skaidrs, tikmēr skolu kausā MVĢ turpina attālināties no VVĢ, bet pārējās skolas sablīvējušās cīņā par 3.vietu.

Līdz ar Atklāto olimpiādi zināmi jau 5 vidzemnieki, kas startēs Valsts olimpiādē aprīlī - Krišjānis Kucins, Emīls Ralfs Zagorskis, Laura Drunka, Oskars Vanags un Māris Bazulis. Pārējiem jāpacenšas ceļazīmi iegūt novadu olimpiādēs.

Šobrīd VJĢS iestājies ziemas pārtraukums, kurš noslēgsies ar Komandu mačiem janvāra otrā pusē. Tad arī tiksimies! Lai izdevušās brīvdienas un priecīgi svētki!

8./9.klašu grupa žūriju pārsteidza ar savu daudzskaitlīgumu - 55 dalībnieki jeb puse no visā olimpiādē startējušajiem atrodami tieši šajā grupā. Pie šāda dalībnieku skaita bija sagaidāma sīva cīņa par nieka 3 diplomiem, kāda arī tika novērota visas olimpiādes laikā. Kārlis Bošs (GNVĢ) apsteidza cēsiniekus Gustavu Dravantu un Kristiānu Potašovu (abi CVĢ), kā rezultātā gulbenietis kļuva par Vidzemes čempionu! Kārlis arī izvirzījies sezonas līderpozīcijās, tomēr konkurenti turpat punkts aiz punkta.

5.decembrī VJĢS organizēja nozīmīgākās ģeogrāfijas sacensības Vidzemē - Vidzemes Atklāto olimpiādi! Cīņās iesaistījās 105 skolēni no visa reģiona, 5 no tiem uzvarot savās klašu grupās un iegūstot Vidzemes čempionu titulus!6./7.klašu grupā Vidzemes čempiona tituls tika izspēlēts pirmo reizi. Par pirmo Vidzemes čempionu jaunākajā grupā kļuva Dāvis Palieks (MVĢ), apsteidzot smiltenieti Jāni Kubliņu (SCV) un Dāvi Sīku no VVĢ. Interesanta ir šīs klašu grupas kopvērtējuma tabula, kuras līderis Roberts Birnis šoreiz bija 4.vietā. Punktu tabula bija tik blīva, ka sākotnēji Roberts ieguva 3.vietas diplomu, kuru gan, diemžēl, pēcāk atņēma komandas biedrs Dāvis.