Par 19. Atklātās olimpiādes uzvarētāju kļūst Rodijs Ronis!

Post date: Dec 04, 2016 3:48:4 PM

Savstarpējo attiecību kārtošanu 11.klašu grupā no Rīgas uz Valmieru bija nolēmis pārnest Rodijs Ronis (Āgenskalna VĢ), kurš VJĢS Atklātajā olimpiādē izaicinājumu meta Krišjānim Kucinam (MVĢ) un VVĢ līderiem Pēterim Štālam un Emīlam Ralfam Zagorskim. Līdzīgi kā pirms 2 gadiem Morics Roberts Mūrnieks, arī Rodijs izrādījās pārāk ciets rieksts vietējiem, iegūstot Vidzemes čempiona titulu. VJĢS pastāvīgajiem dalībniekiem šī bija iespēja salīdzināt savu ar Latvijas izlases dalībnieka varējumu pasaules olimpiādē. Otro vietu olimpiādē izcīnīja Krišjānis, bet trešo ieguva Pēteris.

12.klašu grupā lielisku sezonu aizvada Laura Drunka (MVĢ), kura pārliecinoši kļuva par Vidzemes čempioni, medaļas par 2. un 3. vietu iegūstot attiecīgi Elvim Pumpuram (CVĢ) un Rebekai Birziņai (MVĢ).

Ierodoties Rodijam, aktuāls arī kļuva jautājums, vai Vidzemes absolūtā čempiona tituls jau otro reizi trīs gados aizceļos uz Rīgu. Sīvāko konkurenci gatavi izrādīt bija pamatskolnieks Kārlis Bošs, Krišjānis Kucins un Eduards Aveniņš. Lai gan labākais rezultāts iegūts tikai 3 no 8 uzdevumiem, ar lielisku stabilitāti Rodijs Ronis sasniedza augstvērtīgāko punktu summu, iegūstot 19. Vidzemes absolūtā čempiona godu!

Pirmo reizi VJĢS vēsturē un pēdējo, pirms kopvērtējuma punktu sistēmas mainas nākošajā sezonā, Atklātās olimpiādes laikā iegūtie kopvērtējuma punkti tika reizināti ar divi, vairākās klašu grupās jaunos Vidzemes čempionus izvirzot par pārliecinošiem līderiem savu grupu kopvērtējumos. Sezonas absolūtajā kopvērtējumā vadībā atrodas Kucins, bet skolu kausā, pēc ļoti veiksmīgās olimpiādes, atrāviens izdevies Madonas Valsts ģimnāzijas komandai!

Pēc ziemas brīvdienām, VJĢS nodarbības atsāksies janvāra vidū, skatot reģionus, kuros šobrīd valda vasara vai vismaz 24h gara diena! Lai izdevušies svētki!

10.klašu grupā cīņa par medaļām izvērtās starp madoniešiem un cēsiniekiem, teju katrā uzdevumā ar labāko punktu summu izceļoties citam. Tomēr olimpiādes otrajā daļā ļoti pārliecinoši uzdevumus izpildīja Eduards Aveniņš (MVĢ), izcīnot čempiona godu! Otrajā vietā Kristiāns Potašovs (CVĢ), bet trešais vēl viens madonietis - Jānis Valdis Šakiels.

Nelielu intrigu 8./9.klašu grupā ienesa Emīls Krasts (VPĢ), kurš, nupat uzvarējis olimpiādē Rīgā, bija gatavs mest izaicinājumu šīs klašu grupas līderim Kārlim Bošam (GNVĢ). Kārlis no konkurences nenobijās un, uzrādot labākos rezultātus 7 no 8 uzdevumiem, pārliecinoši kļuva par čempionu, Emīlu atstājot 2.vietā. Agris Ratniks (CVĢ) ierindojās 3.vietā!

Noslēdzot 2016.gadu, VJĢS tradicionāli organizēja Vidzemes Atklāto olimpiādi, kurā tika noskaidroti šīs sezonas Vidzemes čempioni, sadalītas medaļas un ceļazīmes uz valsts olimpiādi pavasarī. Kā atklātajās olimpiādēs ierasts, žūrijas jautājumi aptvēra plašu tēmu loku, pētot gan straumju darbību un ledāju kušanu, gan dažādu zemju karogus un ģerboņus.

8.uzdevumu maratonā 6./7.klašu grupā par Vidzemes čempionu kļuva Mārtiņš Dvēselītis (Kusas psk.), kurš šosezon jaunākajā klašu grupā uzrādījis labāko rezultātu visās nodarbībās! Valmieras Valsts ģimnāzijai medaļas atnesa otrās vietas ieguvējs Mārtiņš Mārcis Pužinskis un trešās - Jānis Saverass. Jāatzīmē arī Herberta Vilhelma Fimbauera (V5.vsk) augstā 4.vieta, zinot, ka puisis cīnījās ar vecāku klašu skolēniem!