Pēteris Štāls no konkurences nebaidās

Post date: Oct 18, 2016 12:7:22 PM

Pērnā sezonā Pēteris Štāls (VVĢ) spēja iegūt 2 VJĢS kārtu absolūtās uzvaras, šo sezonu uzsācis ar trešo. Neliela intervija par šo un arī pērno sezonu:

J.G.:Ar uzvaru esi sācis jauno sezonu. Vai var teikt, ka Latvijas ģeogrāfija ir tava stiprā puse?

P.Š.: Drīzāk varētu teikt, ka tā nav sveša. Par savu stipro pusi es uzskatu politisko ģeogrāfiju, jo mani ļoti interesē arī politika. Kopumā, stiprāks jūtos cilvēkģeogrāfijā.

Vai ir iespējams maz sagatavoties nodarbībai ar tēmu Latvija?

JĢS nodarbībām var sagatavoties minimāli, jo JĢS nodarbībās jautājumi ir tādi, kādus neviens nav gaidījis. Nekad nevar sagatavoties pilnībā. Ņemot vērā to, ka JĢS notiek sestdienās, piektdienās, pēc garās darba nedēļas īsti nav spēka (gribas) kaut ko palasīt priekš JĢS.

Pērn tev tikai 1/2 punkts pietrūka līdz sezonas absolūtā čempiona titulam. Vai esi domājis, kur to sezonas laikā visvieglāk varēji iegūt, lai uzvarētu?

Uzskatu, ka pagājušās sezonas pirmajā nodarbībā par Eiropas ģeogrāfiju varēju nostartēt labāk, un iegūt vismaz otro vietu, kas arī kopvērtējumā būtu devis vairāk punktu. Vēl tagad atceros brīdi, kad vairākos jautājumos zināju pareizo atbildi, tikai tā uzreiz neienāca prātā. Jāsaka, ka pagājušā gada sezona bija ļoti interesanta, un toreizējo 10. klašu grupā trijnieks vienmēr bija neprognozējams. Domāju, ka arī šogad būs tāpat, jo gan es, gan Emīls Zagorskis, gan Valts Pavasars, gan Krišjānis Kucins, mēs visi esam ļoti erudīti jaunieši, un katrā nodarbībā uzvarētājus nosaka mazas nianses, kas sacensību padara tikai interesantāku!

Jau pieminēji, ka tava klašu grupa ir spēkos ļoti līdzīga, turklāt arī Rīgā tieši tavā klašu grupā ir visaugstvērtīgākie rezultāti. Ko tev dod tik spēcīga konkurence?

Jo spēcīgāki pretinieki, jo tu pats kļūsti labāks! Man personīgi, ļoti svarīga ir arī iekšējā konkurence, piemēram, nekas nesagādā lielāku prieku, kā apsteigt savu klases biedru Emīlu! Protams, vēl labāk ir tad, kad es vai ar Emīlu, vai Valtu esam trijniekā, un nodrošinām savai skolai labus rezultātus!