Miķelis Rikveilis pārsteidz Eiropā!

Post date: Mar 04, 2012 9:27:45 PM

Izbraukuma nodarbība šogad norisinājās Cēsu Valsts ģimnāzijā, kur 3.marta nodabrības tēma bija Eiropas ģeogrāfija. Iepriekšējās sezonās VJĢS par nodarbību tēmām bija izvēlējusies Ameriku, Āziju, Austrāliju, Āfriku un pat Antarktīdu, tāpēc loģiski, ka šajā sezonā sekoja nodarbība par atlikušo pasaules daļu! Teju visi šīs sezonas līderi bija klāt, kas nozīmēja, ka svarīga ne vien uzvara šajās sacensībās, bet arī pozīcija kopvērtējumā.

6.-9.klašu grupā pirmais trijnieks pārsteigumus neatnesa - līderi saņēma "savus" diplomus. Šoreiz jāuzsver milzīgais pārsvars, ar kādu Miķelis Rikveilis (Praulienas psk.) pārspēja savus konkurentus! Toties cīņa par otro vietu izvērtās sīva, kā rezultātā Laine Lupkina (DACVĢ) apsteidza savu komandas biedru Dāvi Sargūnu, saglabājot labas pozīcijas kopvērtējumā pirms pēdējās nodarbības pamatskolēniem.

10. klašu grupā spēkojās abi kopvērtējuma līderi. Silvestram Tīronam (V5V) uzvarot šīs sacensības, izdevies arī izvirzīties kopvērtējuma vadībā, bet uz papēžiem min otrās vietas ieguvējs - Kristaps Zīvers (VVĢ). Aiz abu līderu mugurām labākais no mājiniekiem - Arvis Simsons (CVĢ), kam 3.vietu izdevās noturēt gana pārliecinoši.

11.klašu grupas kopvērtējumā situācija pavisam sarežģījusies, jo Reinis Graviņš (VVĢ), uzvarot Eiropas ģeogrāfijas nodarbībā, panācis abus šīs grupas līderus. Otrā vieta šajā nodarbībā un pagaidām arī kopvērtējumā - Mārcim Šķēlam (MVĢ), trešais, apsteidzot kopvērtējuma līderi Edgaru Krastiņu, Arvīds Gammeršmidts (SĢ), kam pēdējās trīs sacensībās pēc kārtas izdevies iekļūt 3-niekā!

12.klašu grupā savu pirmo uzvaru šajā sezonā izcīnīja bijušais šīs grupas čempions Toms Rozentāls (VPĢ). Cīņā par otro vietu veiksmīgāks izrādījās Mārcis Pikšēns (VPĢ), trešo atstājot Lauru Siku (MVĢ). Pirms atlikušajām 2 kārtām šajā grupā ir 4 reāli pretendenti uz uzvaru sezonas kopvērtējumā, pirmais, vismaz pagaidām, Mārcis!

Eiropas ģeogrāfijas Absolūtā uzvarētāja gods pamatskolniekam Miķelim Rikveilim! Izcils rezultāts, turklāt pa zobam arī abi grūtākie uzdevumi (Dienvidslāvija un praktiskais par Rail Baltic), kas parasti prasa zināmu pieredzi. Miķeļa uzvara sagriezusi kājām gaisā arī Absolūto kopvērtējumu, kurā nu vadībā ir.. Miķelis!! Atlikušajās divās kārtās aktuāls ir jautājums - vai kādam izdosies šajā sezonā uzvarēt absolūtajā vērtējumā divas reizes? Pagaidām 5 kārtas, 5 uzvarētāji..

Uz tikšanos pēc teju diviem mēnešiem - 21.aprīlī, vēsturiskajā ģeogrāfijā!!