Miķelis Dāvids Rikveilis kļūst par 2012.gada Vidzemes absolūto čempionu!

Post date: Dec 08, 2012 5:43:28 PM

Pēdējo gadu Vidzemes Atklātajās olimpiādēs gājis karsti. Pērn labāko astotnieks ietilpa 10 punktos, šogad labāko trijnieks – vienā!

8.decembra sacensībās dalību ņēma 62 dalībnieki. Kā ierasts, pamatskolas klašu grupa bija pārstāvēta viskuplāk – ar 34 dalībniekiem. Šādā konkurencē par Vidzemes čempionu kļuva Oskars Vanags no Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas! Otrais – Madonas Valsts ģimnāzists Krišjānis Kucins, aiz kura Palsmanes pamatskolas skolniece Kristīne Pēča. Visi trīs startēja stabili, noslēgumā atstatums starp Oskaru un Kristīni – nieka 8 punkti!

10.klašu grupā pārsteigumi nenotika un par Vidzemes čempionu kļuva Miķelis Dāvids Rikveilis no Madonas Valsts ģimnāzijas. Sīvā cīņā par otro vietu Mārtiņš Indzeris (Gulbenes 1.vsk.) apsteidza Laini Lupkinu (DACVĢ)

Jau atkal nopietns duelis 11.klašu grupā, kurā jau otro reizi šogad nedaudz veiksmīgāk startēja Kristers Zīvers (Valmieras Valsts ģimn.), apsteidzot Silvestru Tīronu (Valmieras 5.vsk.). Līdzīgi kā Miķelis, arī Kristaps atkārtoja pērnās sezonas panākumu – Vidzemes čempiona titula iegūšanu! Trešajā vietā šajā grupā ierindojās Artūrs Keiselis (MVĢ).

12.klašu grupā stabils sniegums un čempiona tituls Mārcim Šķēlam (MVĢ). Aiz Mārča sekojošais četrinieks satilpa 4 punktos! Šajā sīvajā cīņā otrā vieta – Jānim Zirnim no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, bet trešā – Robertam Georgam Fimbaueram (VVĢ).

Neticami sīva cīņa izvērtās absolūtajā kopvērtējumā! Pēc pirmā – kaķu uzdevuma līderos izvirzījās Reinis Graviņš, pēc otrā (Pasaules valodu karte) jau līderis kļūst Silvestrs. Trešajā uzdevumā (par ģeotermālo enerģiju Čehijā) pašu labāko rezultātu gan neuzrāda Miķelis, tomēr apsteidz Silvestru un kļūst par līderi! Ceturtajā uzdevumā (Jūras un līči) Silvestrs atgūst pirmo vietu, bet pēc piektā (kļūdas) Silvestru panāk Mārcis Šķēls. 6.uzdevumā – Baltijas valodu knifos abus apsteidz Kristers Zīvers, bet pēdējā – septītajā uzdevumā otro un izšķirošo reizi vadību pārņem Miķelis, kuram pasaules karte atnes Vidzemes absolūtā čempiona godu! Apsveicam!

VJĢS žūrija novēl veiksmīgu gatavošanos un startu Valsts olimpiādē Miķelim, Kristeram un Mārcim, kas ceļazīmes uz šo olimpiādi, pateicoties uzvarām savās klašu grupās, ir nopelnījuši!

Uz tikšanos Komandu mačos!