Māris Seržāns no Japānas pārved zeltu!

Post date: Aug 13, 2013 12:43:29 PM

Jūlija beigās un augusta sākumā pasaules stiprākie ģeogrāfi tikās Japānas pilsētā Kioto, lai noskaidrotu planētas spēcīgākos un erudītākos eksemplārus. Latvijas izlases sastāvā uz Japānu devās pērnā gada pasaules ģeogrāfijas olimpiādes zelta medaļas ieguvējs Māris Seržāns (8.rez. pasaulē), Aknīstes vsk. pārstāvis Haralds Punculis un vidzemnieki - Miķelis Rikveilis (MVĢ) un Edgars Krastiņš (VVĢ).

Tālais ceļš uz olimpiādes norises vietu aizņēma teju 20 stundas, jo sākumā nācās lidot uz Helsinkiem, no turienes ar tiešo reisu uz Osaku, bet no Osakas ar taksometru vēl 2 stundas līdz Kioto. Ceļš gan komandu nenogurdināja, turklāt bez visām trim Baltijas valstīm lidmašīnā bija pārstāvēti arī somi!

Jau otrajā dienā dalībniekiem tika uzdoti teksta uzdevumi par tādām tēmām kā piekrastes tūrisms, vulkānu tipoloģija un pat klimats Sudānā! Trešā un ceturtā diena tika pavadītas praktiskajā uzdevumā Fušimi kvartālā, kas izsenis pazīstams kā sakē darināšanas centrs (atgādinu - notika tikai olimpiādes uzdevuma risināšana!). Kā noslēdzošais uzdevums bija atstāts quiz jeb jautājums-atbilde. Tajā Latvijas pārstāvji ierasti uzrāda visaugstākos rezultātus.

Olimpiādei noslēdzoties, zelta medaļas tika pasniegtas pasaules ģeogrāfijas kongresa atklāšanas ceremonijā. Apbalvošanu klātienē vēroja arī Japānas princis un princese. Patīkami, ka starp 11 zelta medaļām, kas tika pasniegtas šogad, viena tika arī Latvijai - trešo augstvērtīgāko rezultātu pasaulē uzrādīja Māris Seržāns!

Diemžēl, šī arī kļuva par vienīgo medaļu mūsu izlasei. Pārējie dalībnieki startēja godam, uzrādot labus rezultātus atsevišķos uzdevumos, tomēr iekļūt medaļniekos tiem neizdevās. Komandu kopvērtējumā Latvijai 19.vieta, kas ir kritums salīdzinot ar pērno gadu, tomēr apsteigtas tādas zemes kā Krievija, Baltkrievija un Ķīna! Izpildīts arī Gata dotais uzdevums - apsteigtas Mongolija, Kazahstāna un pat Nigērija! Par pasaules spēcīgāko komandu kļuva Rumānija, kas pasaules elitē turas jau vairākus gadus. Otro vietu negaidīti izcīnīja Horvātija, kura līdz šim retu reizi bija tikuši pat pie individuālajām medaļām, savukārt, trešie palika singapūrieši, kas olimpiāžu dalībniekus gatavo speciālā internātā. No Baltijas visaugstāk šoreiz igauņi (7.vieta), bet broļukas tur pat pirms mums - 18.vieta.

No sirds apsveicam puišus ar uzrādītajiem rezultātiem un iegūto pieredzi un iespaidiem, kā arī Māri ar zelta medaļas pārvešanu! Nākošgad dosimies uz Krakovu, cerams, arī VJĢS jau atkal būs pārstāvēts pasaules mērogā!