Mājiniekiem lieliska nodarbība, tomēr uzvaru izcīna Krišjānis Kucins!

Post date: Mar 03, 2018 9:41:16 PM

Šīs sezonas pārliecinošais līderis 11.klašu grupā Emīls Lapiņš no Smiltenes vidusskolas ieguva pirmās vietas diplomu arī bioģeogrāfijas nodarbībā, bet otro un trešo vietu sadalīja mājinieces no Cēsu Valsts ģimnāzijas, attiecīgi Sofija Novicka un Diāna Paula Upmale. Bet 12.klašu grupā trauksmainais žetonu un tuvojošos eksāmenu laiks pulcēja vien divus dalībniekus, Krišjānim Kucinam (Madonas Valsts ģ.) pārspējot Kristīni Ķikuti (Smiltenes vsk.).

Par nodarbības absolūto uzvarētāju, pēc gana ilgas pauzes, kļuva Krišjānis Kucins, šajā rādītājā pārspējot tuvākos sekotājus no abām pārējām vidusskolas klašu grupām - Gustavu un Emīlu. Savukārt, skolu komandu vērtējumā šīs sezonas labāko sniegumu (neskaitot Atklāto olimpiādi, kurā punkti tika reizināti) sasniedza mājinieki Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni. Skolu kausa kopvērtējuma vadībā pirms pēdējās nodarbības gana pārliecinoši iekārtojusies Valmieras Valsts ģimnāzija, kurai tikpat droši otro pozīciju sargājot seko Madonas Valsts ģimnāzija, bet cīņā par trešo vietu Smiltenes vidusskolai pietuvojusies Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda.

Šī VJĢS mācību gada noslēdzošā nodarbība norisināsies 14.aprīlī Vidzemes Augstskolā, kad iedziļināsimies 20.gadsimta notikumos, kā arī sadalīsim šīs sezonas uzvarētāju diplomus! Uz tikšanos!

Par nodarbības lielākā pārsteiguma autoru kļuva Gustavs Dravants (Cēsu Valsts ģ.), kurš pārspēja šīs sezonas pārliecinošo līderi Kārli Bošu (Gulbenes novada Valsts ģ.). Kārlim otrā vieta garantējusi uzvaru sezonas kopējā ieskaitē. Identisku punktu summu ar gulbenieti sasniedza arī Artūrs Zeibots no Valmieras Valsts ģimnāzijas, bet turpat punkta attālumā aiz labāko trio palika cēsinieks Andrejs Ķīlis.

Par sezonas kopvērtējuma uzvarētāju 8./9.klašu grupā jau kļuvis Mārtiņš Mārcis Pružinskis (Valmieras Valsts ģ.), kuru tuvākie sekotāji var tikai panākt, bet vairs ne apsteigt. Panākums bioģeogrāfijā Mārtiņam gan nenācās viegli, jo turpat dažu punktu attālumā nodarbību noslēdza Katrīna Dambeniece (Madonas Valsts ģ.) un Daniels Dadzītis (Cēsu 2.psk.), kuri attiecīgi otrajā un trešajā vietā.

6./7. klašu grupā gan pārsteigumi izpalika, Artūram Supem (Cēsu 1.psk.) sasniedzot labāko rezultātu pilnīgi visās kārtās! Otro vietu ieguva Jānis Saverass (Valmieras valsts ģ.), bet trešo labāko punktu summu sasniedza Roberts Bleikšs (Smiltenes vsk.).

Ziemīgajā 3.martā uz izbraukuma nodarbību Cēsīs ieradās vairāk kā pussimts vidzemnieku, lai spēkotos, kā tagad moderni teikt, starpnozaru zinībās. Bioloģija no ģeogrāfiskā skatu punkta allaž bijusi ļoti aizraujoša nodarbība, ņemot vērā, ka tās rezultāti mēdz pārsteigt. Un bez pārsteigumiem patiešām neiztika!Žūrija galdā cēla gan jautājumus par Latvijas floru un faunu, gan problēmas, kas skar dzīvo dabu pasaulē un t.s. dabas aizstāvjus Latvijā. Neiztika bez virknes karšu pētīšanas un pat karšu cīņām nodarbības noslēgumā!