Laura Drunka pārliecinoši labākā gada pirmajā nodarbībā!

Post date: Jan 15, 2017 12:15:56 PM

11.klašu grupā otrais panākums šosezon Krišjānim Kucinam (Madonas Valsts ģimn.), kurš uzrādīja pārliecinoši labāko rezultātu problēmu atkošanā. Ar perfektu toponīmu pārzināšanu Emīlam Ralfam Zagorskim (Valmieras Valsts ģimn.) izdevās ierindoties 2.vietā, bet trešais nodarbībā palika Pauls Puliņš (Priekuļu vsk.).

Vecāko klašu grupā šosezon dalībnieku skaits neliels, tomēr punktu summas vienmēr konkurētspējīgas. Arī šoreiz klašu grupas uzvarētāja Laura Drunka (Madonas Valsts ģimn.; attēlā) sasniedza augstvērtīgus rezultātus teju visos uzdevumos, izcīnot kārtējo uzvaru šajā sezonā. Otrais šoreiz Reinis Beitiks (Lizuma vsk.), bet trešā - Rebeka Birziņa (Madonas Valsts ģimn.).

Ceturtā sezonas nodarbība nesusi jau ceturto nodarbības absolūto uzvarētāju. Par Vidzemes speciālisti šo tālo zemju jautājumos izrādījās Laura Drunka, kura pacēlusies uz otro vietu sezonas absolūtajā kopvērtējumā, no Krišjāņa Kucina atpaliekot pavisam nedaudz. Otro labāko rezultātu sasniedza gan Eduards Aveniņš, gan diezgan negaidīti arī Daniels Dadzītis no jaunākās klašu grupas!

Skolu kausā madonieši vēl nedaudz attālinājušies no Valmieras Valsts ģimnāzijas, bet trešo vietu saglabājuši cēsinieki. Bet patiesos spēku samērus starp skolām ļoti iespējams, ka parādīs nākošā VJĢS nodarbība - komandu mači! Uz tikšanos!

10.klašu grupā atkal ierindā Eduards Aveniņš (Madonas Valsts ģimn.), kuram arī gana pārliecinošs sniegums un 1.vieta nodarbībā. Elīza Marta Stangaine (Cēsu Valsts ģimn.) ieguva otro vietu, bet Mārcis Magone (Limbažu novada ģimn.) noslēdza labāko trijnieku.

8./9.klašu grupā pārliecinoši sezonu turpina Kārlis Bošs (Gulbenes novada Valsts ģimn.), kurš šogad ir nepārspējams visdažādākajā tēmu lokā. Cīņā par otro vietu maķenīt veiksmīgāks izrādījās Artūrs Zeibots (Valmieras Valsts ģimn.), trešo vietu atstājot Agrim Ratnikam (Cēsu Valsts ģimn.).

2017.gadu VJĢS iesāka ar gana svešu un tālu tēmu - Austrālijas, Okeānijas un Antarktīdas ģeogrāfiju. Tēma un putenis nenobiedēja 68 ģeogrāfus no dažādiem Vidzemes novadiem, kas mēroja spēkus 9 žūrijas sagatavotajos uzdevumos. Starp tiem gan klasiskāki uzdevumi par dabu un kultūru, neiztika arī bez garākās problēmu kārtas šajā sezonā, kā arī pa seniem laikiem žūrija atdzīvināja nulles kārtas tradīciju - uzdevumu, kuru jau izdalot ir skaidrs, ka pie punktiem neviens netiks. Lai gan perfekto nulles bilanci tomēr pāris ģeogrāfiem izdevās izjaukt.

Jaunāko klašu grupā šoreiz trešais šīs sezonas līderis Mārtiņš Dvēselītis (Kusas psk.), kuru apsteigt izdevās ne vien Mārtiņam Mārcim Pužinskim (Valmieras Valsts ģimn.), bet arī Daniēlam Dadzītim (Cēsu 2.psk.), kurš uzvaru izcīnīja negaidīti pārliecinoši!