Latvijas izlase pārved pilnu medaļu komplektu no Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiādes!

Post date: Jul 17, 2017 7:40:28 AM

Jūnija beigās ceturto Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiādi uzņēma Klaipēda, kļūstot par pirmo Lietuvas pilsētu, kura uzņēmusies šādu godu. Piecu dienu laikā 44 skolēni no trim Baltijas valstīm, kā arī Baltkrievijas, Krievijas un Polijas sacentās savās ģeogrāfijas zināšanās, pildot uzdevumus par zemes noslīdeņiem, klimata pārmaiņām, atmosfēras frontēm, starptautisko tūrismu, kartējot Klaipēdas vecpilsētu un apbūves īpatnības piekrastes teritorijā. Šie un vēl vairāki citi uzdevumi bija pietuvināti augustā gaidāmās pasaules olimpiādes standartiem, tādēļ Klaipēdā notikušās sacensības uzskatāmas arī par lietderīgu treniņu un savu vājo pušu apzināšanu pirms došanās uz Belgradu Serbijā. Latvijas izlasi pārstāvēja Iļja Belovolovs (Rīgas 92.vsk.), Ansis Bernards un Rodijs Ronis (abi Āgenskalna Valsts ģimn.), Rihards Borskis (Jēkabpils 3.vsk.), Rūdolfs Golubovs (Ziemeļvalstu ģimn.) un Mārtiņš Robežnieks (Jelgavas Spīdolas ģimn.). Izlases rindās uzaicināts arī pēdējās VJĢS sezonas absolūtā kopvērtējuma uzvarētājs Kārlis Bošs (Gulbenes novada Valsts ģimn.). Komandu vadīja Jauno ģeogrāfu skolas pārstāvji Gatis Kampernovs, Indriķis Leitis un Morics Roberts Mūrnieks.

Olimpiādes vadītājs no Lietuvas Ģeogrāfijas skolotāju asociācijas Ritas Šalna (Rytas Šalna) kopā ar savu komandu olimpiādes starplaikos piedāvāja arī sportiskas aktivitātes, piemēram, ekskursiju ar velosipēdiem Kuršu kāpā. Gatis Kampernovs organizēja neformālo Karšu cīņu izspēli, kurā dalībnieki sacentās pāros viens pret otru. Par labāko šāda formāta sacensībās kļuva Domantas Pukelis no Lietuvas, finālā pārspējot mūsu Iļju Belovolovu.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā visi olimpiādes dalībnieki saņēma sertifikātus par piedalīšanos, savukārt, labākie 18 ieguva medaļas un atbalstītāju sarūpētas balvas. Latvijai pilns medaļu komplekts – bronzas medaļa Mārtiņam Robežniekam, sudrabs Rūdolfam Golubovam, bet par visas olimpiādes absolūto uzvarētāju ar pārliecinoši lielāko punktu summu kļuva Iļja Belovolovs! Šāds panākums iepriekšējās reģiona olimpiādēs Valmierā un Daugavpilī vēl nebija izdevies!

Lai arī izlase sasniegusi augstvērtīgus rezultātus, puiši atzīst, ka atlikušais mēnesis līdz pasaules olimpiādei paies pacietīgā sagatavošanās darbā, jo Serbijā konkurenci sastādīs vismaz 45 valstu skolēni.