Latvijas ģeogrāfiem lielisks starts pasaules olimpiādē!

Post date: Aug 15, 2017 2:16:2 PM

No 2. līdz 8.augustam Serbijas galvaspilsētā Belgradā norisinājās Pasaules ģeogrāfijas olimpiāde, kurā piedalījās vairāk kā 160 dalībnieku. Latvijas izlasei lielisks panākums – medaļas ieguva visi četri tās dalībnieki! Kā ierasts, olimpiāde sastāvēja no 3 daļām – rakstiskā uzdevuma, lauka darbiem un multimediju testa. Latvijas izlases dalībniekiem lieliski padevās tieši pēdējais uzdevums, uzrādot ceturto labāko vērtējumu starp visām izlasēm! Starp olimpiādes uzdevumiem dalībnieki iepazina arī Belgradas ievērojamākās vietas, to skaitā zinātnieka Nikola Teslas muzeju, kā arī Novi Sadas pilsētu Vojevodinas reģionā.

Olimpiādes apbalvošanas ceremonijā sudraba godalgas saņēma Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēns Mārtiņš Robežnieks un Rīgas 92.vsk. skolēns Iļja Belovolovs. Bronzas medaļas ieguva Rihards Borskis no Jēkabpils 3.vsk. un Ansis Bernards (Āgenskalna Valsts ģimnāzija). Individuāli augstvērtīgāko rezultātu sasniedza jaunais ģeogrāfs no Rumānijas. Valstu komandu ieskaitē Latvija iekļuva labāko desmit skaitā – 8.labākā punktu summa! Par čempioniem kļuva Polijas izlase, kura apsteidza Rumānijas, ASV un Lietuvas izlases. Daudzkārtējā čempione Singapūra pirmo reizi aiz mums!

Izlases vadītāji Uldis Klepers un Gatis Kampernovs pateicas par atbalstu Valsts izglītības satura centram, kā arī Lietuvas ģeogrāfijas skolotāju asociācijai, kura šogad rīkoja treniņnometni Klaipēdā. Latvijas izlasi Belgradā pavadīja prāvs atbalstītāju pulks no Jauno ģeogrāfu skolas. Nākošgad pasaules olimpiāde norisināsies Kanādas pilsētā Kvebekā.