Labākā ģeogrāfu komanda 2020.? Sestdien noskaidrosim!

Post date: Feb 24, 2020 10:51:24 AM

Kā ik gadu, arī šogad pēc Vidzemes čempionu noskaidrošanas sekos reģiona labākās ģeogrāfu komandas noteikšana, kura tradicionāli norisinās Valmieras Valsts ģimnāzijā. Komandu mači ir tā reize, kad paši dalībnieki var izvēlēties jautājumu tēmas, kurās tie labi orientējas vai attiecīgi - labāk nekā konkurenti. Aktuālie čempioni ir Gulbenes novada valsts ģimnāzisti, kuri pērn līdzvērtīgā cīņā apsteidza Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzistus, bet trešo vietu pērn ieguva labākā no Madonas komandām. Šīs trīs komandas būs favorītes arī šajā reizē, tomēr Cēsu, Smiltenes un Valmieras Valsts ģimnāzijas komandas noteikti būs gatavas iejaukties cīņā par diplomiem!

Nolikums VJĢS komandu sacensībām

1. Norises laiks, vieta, dalības maksa

Sacensības norisinās 29. februārī

VJĢS nodarbību uzņems Valmieras Valsts ģimnāzija (Leona Paegles iela 40, Valmiera).

Sacensību sākums - 10:00.

Līdzi jāņem rakstāmpiederums un uz komandu viens, darbojošs, uzlādēts, internetu mīlošs skārienjūtīgais telefons

2.Dalībnieki

Par dalībnieku var kļūt jebkurš skolēns, kas mācās Vidzemes novadā. Skolēni veido skolu komandas, kurās ietilpst 2-4 dalībnieki no vienas skolas. Ja komandā ir 4 dalībnieki, vismaz vienam dalībniekam jāpārstāv pamatskolas grupa (komandā drīkst būt pat 4 pamatskolēni; komandu var veidot 3 vidusskolēni bez pamatskolēna). Komanda izvēlas nosaukumu un nosaka komandas kapteini. No vienas skolas var piedalīties neierobežots komandu skaits!

Pamatskolu audzēkņiem ir tiesības startēt jebkurā vidusskolas vai ģimnāzijas veidotā komandā, iesaistītajām skolām/skolēniem savstarpēji vienojoties. Tas nozīmē, ka Cēsu 1.psk. vai Kusas psk. audzēknis var pievienoties, piemēram, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēnu veidotai komandai, savukārt, trīs Valmieras sākumskolas skolēni drīkst aicināt komandā Smiltenes vidusskolas 11.klases skolēnu. Bet, Valmieras Viestura vidusskolas 7.klases audzēknis zem citas skolas komandas startēt nedrīkst.

3.Ieskaite

Komandu sacensībās tiek uzdoti jautājumi, kurus kopīgi jāatbild visiem komandas dalībniekiem. Sacensību noslēgumā tiek apbalvotas 6 labākās komandas.

Individuāli dalībnieki saņem kopvērtējuma punktu skaitu atbilstoši šīs sezonas VJĢS noteikumiem. Skolu kausa vērtējumā noteikumi paredz dubultu punktu ražu par komandas iespēto rezultātu, kas, gadījumā ja kāds no komandas dalībniekiem pārstāv citu skolu, tiek procentuāli sadalīta (līdzvērtīgi pēc dalībnieku proporcijas) starp skolām.

Neskaidrību gadījumā vēršamies pie žūrijas vadītāja Gata Kampernova - g.kampernovs@gmail.com; facebook vai 26462702 !