Krišjānis Kucins uzvar Vidzemes 8.klašu olimpiādē!

Post date: Apr 28, 2014 11:39:16 AM

VJĢS apsveic Krišjāni ar panākumu! Ceram, ka iegūtā pieredze arī pārējiem olimpiādes dalībniekiem noderēs augstvērtīgu rezultātu sasniegšanai jau vidusskolas mācību olimpiādēs!

Starp bronzas diplomu ieguvējiem vēl viens VJĢS dalībnieks - Dāvis Krūmiņš (DACVĢ), bet starp atzinības ieguvējiem Kristaps Picelēvičs no Rubenes psk. Pārējie 5 puiši no VJĢS šoreiz nostartēja viduvēji.

Būdams pārliecinošs VJĢS pamatskolas grupas līderis, Krišjānis Kucins (MVĢ) arī Lielvārdē tika uzskatīts par galveno favorītu. Savu favorītstatusu viņam izdevās pierādīt daļēji - Krišjānis izcīnīja uzvaru, tomēr labāko rezultātu sasniedza tikai 2 no 7 uzdevumiem. Tikai punkta attālumā no Krišjāņa uzdevumus izpildīja Linda Skābene (Ķeguma komercnovirziena vsk.), bet absolūti trešo labāko rezultātu sasniedza Estere Šverna (VVĢ).

Aprīļa vidū Lielvārdē tikās Vidzemes kult-vēst-reģ. spēcīgākie 8.klašu ģeogrāfi, kas šai olimpiādei bija kvalificējušies bij.raj. atlasēs.

Šī gada olimpiādes tēma bija pietiekoši eksotiska - Dienvidāzija un Dienvidaustrumāzija. Jāteic gan, ka šis reģions ir arī aplūkots 8.klašu mācību grāmatās. Olimpiādes uzdevumos dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumiem par musonu vējiem un attēliem, jāpiemeklē terminiem atbilstoši skaidrojumi, jāatrod liekie starp dažādām definīcijām, kartē jāsameklē populārākie tūrisma objekti, jāmēra valstu robežas un jārisina aktuālās problēmas. Olimpiādē startēja arī 8 VJĢS dalībnieki (kopā 43).