Komandu maču tronī atgriežas gulbenieši!

Post date: Feb 23, 2019 8:7:43 PM

23.februārī Vidzemes ģeogrāfi tikās Valmieras Valsts ģimnāzijā, lai turpinātu ikgadējo tradīciju - spēcīgākās Vidzemes komandas noskaidrošanu. 23 jauno ģeogrāfu komandas tikās ar komandu maču klasiku - kartes uzdevumu, kā arī 10 dažādām par un ap ģeogrāfiju saistītām un nesaistītām citām tēmām, kuras pašas komandas no žūrijas piedāvātā klāsta bija izvēlējušās. Nācās risināt gan Austrālijas ģeoloģijas un Dienvidamerikas dzīvnieku jautājumus, gan atpazīt animāciju seriālu tēlus un zvēru atstātās pēdas sniegā.

Spēcīgākajām komandām punkti krājās ļoti līdzīgi, intrigai saglabājoties līdz pat sacensību noslēgumam. Saskaitot iegūtos punktus par izvēles tēmām, kā arī darbu ar Viduslatvijas karti, 2017.gada panākumu izdevās atkārtot Gulbenes novada Valsts ģimnāzistiem ("Komandas, kuras nosaukumu nesaka" sastāvā: Kārlis Bošs, Gunārs Ābeltiņš, Linards Grava, Kristaps Melnis), kļūstot par šīs sezonas spēcīgāko Vidzemes ģeogrāfu komandu! Ļoti līdzīgus rezultātus sasniedza ikgadējā Komandu maču komanda no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas - "Sotax" (Danīls Ņikiforovs, Aivars Makstenieks, Emīls Krasts, Dāvis Krasts), iegūstot otro vietu turpat aiz gulbeniešiem. Trešā vieta šogad komandai "Homofobijas apkarošanas biredrība "Fruktiņš"" no Madonas Valsts ģimnāzijas (Ralfs Bormanis, Eduards Zigrīds Aveniņš, Dāvis Palieks, Viesturs Akmeņtiņš).

Labāko trijniekam sekoja divas Valmieras Valsts ģimnāzijas komandas - Kvadnadalshnjugirs (Roberts Bleikšs, Roberts Birnis, Rūdolfs Libors, Dāvis Sika) un "Var tikt bloķēta" (Aleksis Eduards Palejs, Jānis Saverass, Kristaps Olehno, Mārtiņš Mārcis Pružinskis), bet labāko sešinieku noslēdza Smiltenes vidusskolas komanda "untitled1.exe" (Kristaps Kažuro, Kaspars Pakulis, Santa Vintere, Tīna Deina Kukurīte). Jāuzteic arī 7.vietas ieguvēji - komanda "4error", kuru veidoja tikai pamatskolēni no abām Cēsu pamatskolām.

Šosezon atlikusi vairs tikai viena nodarbība, pēc kuras apbalvosim arī visa mācību gada izcilniekus sezonas kopvērtējumā. 6./7.klašu grupā Komandu mači atgriezuši intrigu gan cīņā par pirmo, gan trešo vietu. 8./9.klašu grupā labāko trio joprojām cieši līdzās, diplomu sadali atstājot uz martu, bet vidusskolas klašu grupā aiz uzvaru nodrošinājušā Kārļa Boša veseliem 8 ģeogrāfiem vēl pastāv iespējas ieņemt otro vai trešo vietu.

Skolu kopvērtējumā lielāko punktu summu savākt izdevās Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai, kuru šoreiz pārstāvēja veselas 6 komandas! Vadību cīņā par ceļojošo kausu saglabā gulbenieši, tomēr Valmieras un Madonas Valsts ģimnāzijas tiem pietuvojušies, kausa glabātājus noskaidrojot martā!