Klāt 2016./17. sezona!

Post date: Sep 21, 2016 8:13:42 PM

Pavisam drīz sāksies jaunā VJĢS sezona. Šogad VJĢS žūrija ir paredzējusi vairākas izmaiņas noteikumos, par kurām sīkāk pastāstīs žūrijas vadītājs Gatis Kampernovs:

“Pērn eksperimentāli izveidojām 6./7.klašu grupu, kuru saglabāsim arī šogad. Dodot iespēju jaunākajiem dalībniekiem sacensties savā starpā, esam veicinājuši arī dalībnieku skaita pieaugumu šajā vecuma grupā.

Šosezon saglabāsim standarta kalendāru līdz martam, bet aprīlī, acīmredzot, būs viena, apvienotā brīvdaba visām klašu grupām, kura, līdzīgi kā pamatskolu brīvdaba pērn, norisināsies vienas dienas ietvaros. Diemžēl, klasiskā 2 dienu brīvdaba šogad nenotiks kopvērtējuma ieskaites ietvaros, jo pēdējos gados pasākuma apmeklētība ir strauji kritusies. Žūrija apsver iespēju rīkot izglītojošu pārgājienu jūnijā, kas būtu paredzēts vidusskolēniem, tomēr notiktu ārpus oficiālā VJĢS kalendāra. Maijā līdz ar to neviena nodarbība vairs nebūs paredzēta.

Vidzemes Atklātā olimpiāde pēdējos gados ir bijusi kupli apmeklēta, turklāt Vidzemes čempiona noskaidrošana allaž radījusi lielu intrigu, lai šī titula nozīmīgumu uzsvērtu, esam izvēlējušies Rīgas E.Birznieka JĢS piekopto tradīciju – kopvērtējuma punktus atklātajā olimpiādē dubultosim! Tas nozīmē, ka Vidzemes absolūtais čempions iegūs 18 punktus, bet katras klašu grupas uzvarētājs – 16.

Pēdējos gados VJĢS nodarbībās startējošo skolu skaits svārstās ap 20, kas ir labs rādītājs, jo pārstāvētas ir vairākas reģiona pilsētas. Šī gada izbraukuma nodarbību plānojam organizēt pilsētā, no kuras VJĢS dalībnieku nav, lai paplašinātu dalībpilsētu skaitu."